Franjevački svjetovni red (OFS) - Knin

Franjevački svjetovni red ustanovljen je po nadahnuću i djelovanju sv. Franje Asiškoga. Propovijedanje sv. Franje Asiškog, njegov živi primjer kao i primjer njegovih prvih učenika, privuklo je veliku pažnju ljudi tako da su se mnogi oženjeni i udati željeli pridružiti velikom franjevačkom pokretu. Tako je i danas.

Skupina mladih ljudi, na poticaj tadašnjeg kninskog gvardijana i župnika fra Petra Klarića, okupila se 9. veljače 2012. godine i odlučila obnoviti Franjevački svjetovni red (OFS) u Kninu. Od tada se trećoredci koji imaju privremene zavjete sastaju jednom tjedno, osim tijekom ljeta. Na susretima se obrađuju sljedeće teme: franjevaštvo, Drugi vatikanski sabor (1962.-65.), aktualne crkvene i svjetovne teme. Osim toga, naglasak je i na molitvi: krunica, klanjanje, časoslov, duhovne vježbe... Također, Franjevački svjetovni red je sudjelovao u skupljanju potpisa za raspisivanje referenduma (inicijativa „U ime obitelji“), dvije humanitarne akcije, područni kapitul u Zadru, kao i na Drugom nacionalnom kongresu OFS-a i Frame na Trsatu. Privremeno zavjetovane braće i sestara ima devet. Ovim putem pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruže.

Na blagdan sv. Petra i Pavla (29. lipnja 2013.) prve privremene zavjete dala su sljedeća braća i sestre:
1. Barišić, Dražen
2. Batarilo, Bibijana
3. Božić, Leon
4. Miličević, Dragan
5. Perić, Anamari
6. Preden, Mario
7. Šarić, Bernard
8. Velić, Sandra
9. Zadro, Suzana

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor