Večer duhovne šansone u Šibeniku

U šibenskoj katedrali Sv. Jakova u nedjelju, 21. rujna 2014., održana je Večer duhovne šansone, ususret blagdana sv. Mihovila, zaštitnika grada.
Umijeće pjevanja pokazalo je nekoliko muških i ženskih klapa, a nastupio je i VIS Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta koji se predstavio s tri pjesme. Večer je bila ispunjena predivnim pjesmama koje su plijenile pažnju vjernika, a koji su do zadnjeg mjesta ispunili katedralu.
Gospin VIS posebno zahvaljuje mons. Marinku Mlakiću koji ih je srdačno dočekao i ugostio, na lijepim riječima podrške i ohrabrenja te na pozivu koji im je uputio.

• Ponedjeljak, 7. svibnja 2018.
      • 19,30 h - nakon večernje mise župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      • tada će mo podjeliti haljine i svijeće pa molimo roditelje da dođu skupa s djecom
      .
    • Utorak, 8. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
    • Srijeda, 9. svibnja 2018.
      • 19,30 h - iza večernje mise generalna je proba za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
    • Četvrtak, 10. svibnja 2018.-svetkovina Uzašašća našega Gospodina Isusa Krista
      • svete mise u 7, 9,30 i 19 h
    • Subota, 12. svibnja 2018.
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika i njihovih roditelja u Gospinoj crkvi.
      • 11 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi
    • Nedjelja, 13. svibnja 2018.
      • 11 h - slavlje prve pričesti u Gospinoj crkvi.
      • poslije svete mise u 19 h u Goispinoj crkvi biti će podjela darova za krizmanike

• Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.