Kninski SDP-ovci protiv molitve i svećenika

Hoće li kninskim maturantima lokalni političari uspjeti uništiti maturalnu zabavu? Sitni politički interesi ponovno su uspjeli užariti političko nebo nad Kninom. Glavni akteri najnovije priče iz Zvonimirovog grada ovoga puta su mjesni SDP-ovci.
S obzirom da im je politički utjecaj u Kninu neznatan, kninski SDP-ovci odlučili su “uveseliti” javnost još jednim napadom na Katoličku crkvi i svećenstvo; jer im očito ništa drugo i ne preostaje. Nadahnuti istinskom komunističkom matricom, koordinirano izvode diverzantske napade. Ovog puta meta im je molitva i nazočnost katoličkog svećenika na početku maturalne večeri koju uskoro slave učenici iz dviju srednjih škola: Srednja strukovna škola kralja Zvonimira i Srednja škola Lovre Montija. Osim nedostatka kulture, mjesni SDP-ovci od vremena do vremena tumače Ustav i zakone onako kako im odgovara. Istureni predstavnici najnovije hajke su učiteljice Olgica Vrdoljak i Nada Jakovčević (članica i simpatizer SDP-a), koja je osobno ravnateljima srednjih škola uručila “Zahtjev za zaštitu učenika od diskriminacije”. Valja spomenuti da je jedan od ravnatelja predsjednik mjesnog SDP-a. Između ostaloga, u “Zahtjevu” (!) se navodi: Uvrštavanjem molitve u program zabave svih učenika škola privilegira se jedna vjerska zajednica te se tim postupkom jednu skupinu učenika čini jednakijima od drugih – što je nedopustivo.
Naravno da spomenutom dvojcu nije stalo do odgoja vlastitih učenika. Osim što im oduzimaju pravo na duhovni odgoj i rast s kojim računa svako demokratsko društvo, njihovim roditeljima niječu Ustavom zajamčenu kategoriju da samostalno odlučuju o odgoju djece (čl. 64 Ustava RH glasi: Roditelji su dužni odgajati, uzdržavati i školovati djecu te imaju pravo i slobodu da samostalno odlučuju o odgoju djece. Roditelji su odgovorni osigurati pravo djetetu na potpun i skladan razvoj njegove osobnosti.). S obzirom da su apsolutna većina učenika kršćani, jasno je za kakav će se odgoj njihovi roditelji odlučiti. Možda im nije poznato da Ustav RH i Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi potiču odgoj djece u duhu ekumenizma i međureligijskog dijaloga, zapravo u duhu susreta kultura, vjera i nacija. Jasno je da spomenutim učiteljicama nije na srcu multireligiozni i multikulturalni odgoj, inače bi se zalagale da na molitvi – osim katoličkog svećenika – bude npr. i pravoslavni svećenik. Dobro je spomenuti da i pravoslavci i katolici mogu zajedno moliti “Oče naš”.
U školama, kao javnim ustanovama, guše načelo demokratičnosti te na silu traže izbacivanje bilo kakvih religioznih obreda za vrijeme maturalne večeri. Tako je jedna molitva apsolutne većine postala diskriminacija nepoznate manjine. Samo će razborito čeljade prepoznati u iskrenim religioznim osjećajima vlastitih sugrađana prigodu da društvo napreduje u cjelini. Podsjetimo na geslo EU-a “In varietate concordia” – nakana je prepoznati različitost te je integrirati u društvo na primjeren način. Pluralizam, a ne diktatura ateizma. Kako to da – dosljedni vlastitim ateističko-komunističkim uvjerenjima – ne traže izbacivanje učeničke himne “Gaudeamus igitur”, koja također pjeva o zagrobnom životu, o raju i paklu. A opet, samo će bahato čeljade proglašavati da u jednoj školi nije na snazi Ustav RH, kao što to čini Nada Jakovčević i javno proziva Srednju školu kralja Zvonimira – Knin.
Svoje pripćenje izdala je i Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata RH – podružnica Knin. POVEZNICA Možemo navesti i dio iz priopćenja mjesnog HDZ-a: Tri dana prije maturalne večeri suočeni s ozbiljnom mogućnošću da kninska maturalna zabava protekne bez kršćanskih i nacionalnih obilježja koja su tu zabavu pratili posljednjih 19 godina i uveličavali njen svečani karakter. U nevjerici da je takvo nešto moguće, sablaznuti politikantskim pritiscima profesora čija imena ne ćemo spominjati ovom prilikom, apeliramo na zdrav razum i domoljubno osvještenje svih čimbenika koji sudjeluju u organizaciji maturalne zabave te ih pozivamo da zatome svoje sitne političke ciljeve i nastave s primjenom dosadašnje prakse u proslavi maturalne zabave. Čvrsto vjerujemo da maturanti neće biti oni na čijim će se leđima prelamati tuđe zlonamjerne taštine.
Poštujući kulturnu tradiciju Grada Knina i religiozno uvjerenje apsolutne većine građana, a u skladu s Ustavom RH, možemo zaželjeti svim učenicima da im kršćanska molitva donese obilne plodove na putu života.

Preuzeto: www.mir.hr

• Blagoslov obitelji

• Blagoslov obitelji nastavljamo u utorak. Obitelji koje nismo zatekli u blagoslovu mogu se naknadno javiti u župni ured ili svećeniku poslije mise.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici i Radio Knin u 8.45 sati
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati
    • Ponedjeljak, 25. prosinca 2017. - BOŽIĆ
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30; 11 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
      11,30 h - u Kosovu
    • Utorak, 26. prosinca 2017.- sv. Stjepan
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
    • Srijeda, 27. prosinca 2017.- sv. Ivan
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Četvrtak, 28. prosinca 2017.- Nevina dječica
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Nedjelja, 31. prosinca 2017.
      • 23 - 0,30 h - u Gospinoj crkvi biti će Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom Sakramentu u znak zahvale Bogu za proteklu 2017. i početak 2018. godine.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu