Neokatekumenska zajednica
Župe sv. Ante Padovanskog
Knin

Neokatekumenski put je nastao pod utjecajem Drugog vatikanskog sabora (1962.-65.) koji je bio svojevrsni odgovor Crkve na društvene promjene u 19. i 20. stoljeću, na poseban način sekularizacije. Inicijatori Neokatekumenskog puta su španjolski slikar Kiko Arguello i Carmen Hernandez, dipl.kemičarka koji su se susreli u siromašnoj četvrti Palameras Altas u predgrađu Madrida. Papa Ivan Pavao II. 1990. god. priznao je Neokatekumenski put kao itinerarij katoličke formacije valjane za društvo i za današnja vremena. Budući da se u neokatekumenskim zajednicama rađa mnogo poziva za svećenički i redovnički život, papa Ivan Pavao II. podržao je otvaranje biskupijskog bogoslovnog misijskog sjemeništa za formaciju kandidata za prezbiterat čiji su pozivi niknuli u zajednicama. Prvo takvo sjemenište nastalo je u Rimu, a sâm Papa je predložio ime sjemeništa „Redemptoris Mater“ (Otkupiteljeva Majka). Danas u svijetu djeluje preko 90 sjemeništa „Redemptoris Mater“ u kojima se formiraju bogoslovi.
Neokatekumenski put u Hrvatsku je stigao zahvaljujući katehistima itinerantima vlč. Giacomu Raineriu, Luciji Toso i Giorgiu Carnelosu. U Hrvatskoj postoji Biskupijsko misijsko sjemenište „Redemptoris Mater“ u Puli. Neokatekumenska zajednica Župe sv. Ante u Kninu osnovana je 2003. god. i broji oko 25 članova. Zajednica svoje redovite susrete ima dva puta tjedno, i to srijedom (Slavlje Božje riječi) i subotom (euharistijsko slavlje). Prezbiter zajednice je fra Ivan Lukač.

• Blagoslov obitelji

• Blagoslov obitelji nastavljamo u utorak. Obitelji koje nismo zatekli u blagoslovu mogu se naknadno javiti u župni ured ili svećeniku poslije mise.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici i Radio Knin u 8.45 sati
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati
    • Ponedjeljak, 25. prosinca 2017. - BOŽIĆ
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30; 11 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
      11,30 h - u Kosovu
    • Utorak, 26. prosinca 2017.- sv. Stjepan
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
    • Srijeda, 27. prosinca 2017.- sv. Ivan
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Četvrtak, 28. prosinca 2017.- Nevina dječica
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Nedjelja, 31. prosinca 2017.
      • 23 - 0,30 h - u Gospinoj crkvi biti će Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom Sakramentu u znak zahvale Bogu za proteklu 2017. i početak 2018. godine.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu