Neokatekumenska zajednica
Župe sv. Ante Padovanskog
Knin

Neokatekumenski put je nastao pod utjecajem Drugog vatikanskog sabora (1962.-65.) koji je bio svojevrsni odgovor Crkve na društvene promjene u 19. i 20. stoljeću, na poseban način sekularizacije. Inicijatori Neokatekumenskog puta su španjolski slikar Kiko Arguello i Carmen Hernandez, dipl.kemičarka koji su se susreli u siromašnoj četvrti Palameras Altas u predgrađu Madrida. Papa Ivan Pavao II. 1990. god. priznao je Neokatekumenski put kao itinerarij katoličke formacije valjane za društvo i za današnja vremena. Budući da se u neokatekumenskim zajednicama rađa mnogo poziva za svećenički i redovnički život, papa Ivan Pavao II. podržao je otvaranje biskupijskog bogoslovnog misijskog sjemeništa za formaciju kandidata za prezbiterat čiji su pozivi niknuli u zajednicama. Prvo takvo sjemenište nastalo je u Rimu, a sâm Papa je predložio ime sjemeništa „Redemptoris Mater“ (Otkupiteljeva Majka). Danas u svijetu djeluje preko 90 sjemeništa „Redemptoris Mater“ u kojima se formiraju bogoslovi.
Neokatekumenski put u Hrvatsku je stigao zahvaljujući katehistima itinerantima vlč. Giacomu Raineriu, Luciji Toso i Giorgiu Carnelosu. U Hrvatskoj postoji Biskupijsko misijsko sjemenište „Redemptoris Mater“ u Puli. Neokatekumenska zajednica Župe sv. Ante u Kninu osnovana je 2003. god. i broji oko 25 članova. Zajednica svoje redovite susrete ima dva puta tjedno, i to srijedom (Slavlje Božje riječi) i subotom (euharistijsko slavlje). Prezbiter zajednice je fra Ivan Lukač.

• Ponedjeljak, 17. prosinca 2018.
    • 6 h - mise zornice su u Gospinoj crkvi
    Božićna ispovijed je Gospinoj u crkvi od 10 do 12 h i od 16 do 18 h.
    Za slavlje ispovijedi na raspolaganju će biti više svećenika.
    • 18 h - Devetnica Božiću je Gospinoj u crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame.
  • Utorak, 18. prosinca 2018.
    • 6 h - mise zornice su u Gospinoj crkvi na kojoj stiže Betlehemsko svjetlo
    Božićna ispovijed je Gospinoj u crkvi od 10 do 12 h i od 16 do 18 h.
    Za slavlje ispovijedi na raspolaganju će biti više svećenika.
  • Srijeda, 19. prosinca 2018.
    • Svećenici će u susret Božiću pohoditi bolesne, stare i nemoćne u našoj župi. Molimo sve obitelji koje imaju bolesne,stare i nemoćne da nam se jave u župni ured ili svećeniku poslije svete mise.
  • Četvrtak, 20. prosinca 2018.
  • Subota, 22. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Duhovni program u Adventu
    • Nastavlja se bogati duhovni program u Adventu koji se održava u Gospinoj crkvi svake adventske nedjelje, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu. Večeras je adventski koncert nakon svete mise, pa dođimo.
  • Prilozi za grijanje
    • Priloge za grijanje možete dati u škrabicu koja se nalazi kod unutarnjih vrata Gospine crkve.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.

CARITAS