Novaci iz tri provincije posjetili Knin

Novaci s Trsata, točnije novaci zagrebačke provincije svetog Ćirila i Metoda i zadarske provincije svetog Jeronima stigli su u posjet novacima naše provincije na Visovac.
U utorak, 27. svibnja 2015., između ostalog programa posjetili su i naš grad Knin. Nakon pozdrava i iskazane dobrodošlice gvardijana i ostale braće, uputili su se na Kninsku tvrđavu po kojoj ih je proveo prof. Goran Mrnjavac. Uputio je novake u povijest nastanka tvrđave ali i u nedavnu povijest iz doba Domovinskog rata te je opisao kako se tvrđava branila u stara doba te kako su tvrđava i grad Knin oslobođeni u Domovinskom ratu. Nakon obilaska tvrđave novaci su krenuli za Biskupiju gdje su posjetili župnu crkvu i vidjeli radove Ivana Meštrovića.
U 18,30 sati predmolili su krunicu u crkvi svetog Ante, a misu je predslavio magistar zadarskih novaka fra Diego koji je u propovijedi istaknuo kako Bogu ne smijemo dati samo jedan dio, nešto iz kuće ili nešto drugo vrijedno, već mu moramo dati sebe i to čitavog sebe, ne samo dio, čitavog sebe, Bog mora biti na prvom mjestu. Jer, poslužio se riječima sluge Božjega blagopokojnog kard. Franje Kuharića: „Ako je bog na prvom mjestu, sve je drugo na svome mjestu, ako Bog nije na prvom mjestu, ništa nije na svom mjestu.“
Nakon svetog misnog slavlja slijedila je pobožnost svetom Antunu, a nakon toga novaci i meštri (magistri) su pozvani na večeru i druženje u našem samostanu. (Božji blagoslov i mir i dobro.)
fra Nikola Dominis

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS