Novaci iz tri provincije posjetili Knin

Novaci s Trsata, točnije novaci zagrebačke provincije svetog Ćirila i Metoda i zadarske provincije svetog Jeronima stigli su u posjet novacima naše provincije na Visovac.
U utorak, 27. svibnja 2015., između ostalog programa posjetili su i naš grad Knin. Nakon pozdrava i iskazane dobrodošlice gvardijana i ostale braće, uputili su se na Kninsku tvrđavu po kojoj ih je proveo prof. Goran Mrnjavac. Uputio je novake u povijest nastanka tvrđave ali i u nedavnu povijest iz doba Domovinskog rata te je opisao kako se tvrđava branila u stara doba te kako su tvrđava i grad Knin oslobođeni u Domovinskom ratu. Nakon obilaska tvrđave novaci su krenuli za Biskupiju gdje su posjetili župnu crkvu i vidjeli radove Ivana Meštrovića.
U 18,30 sati predmolili su krunicu u crkvi svetog Ante, a misu je predslavio magistar zadarskih novaka fra Diego koji je u propovijedi istaknuo kako Bogu ne smijemo dati samo jedan dio, nešto iz kuće ili nešto drugo vrijedno, već mu moramo dati sebe i to čitavog sebe, ne samo dio, čitavog sebe, Bog mora biti na prvom mjestu. Jer, poslužio se riječima sluge Božjega blagopokojnog kard. Franje Kuharića: „Ako je bog na prvom mjestu, sve je drugo na svome mjestu, ako Bog nije na prvom mjestu, ništa nije na svom mjestu.“
Nakon svetog misnog slavlja slijedila je pobožnost svetom Antunu, a nakon toga novaci i meštri (magistri) su pozvani na večeru i druženje u našem samostanu. (Božji blagoslov i mir i dobro.)
fra Nikola Dominis

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.