Poziv biskupa Ante Ivasa

Kolekta za izgradnju crkve Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta u Kninu.

Nedjelja, 15.rujna 2013.

„Ako Gospodin kuću ne gradi, uzalud se muče graditelji“ (Ps 127,1)

Draga braćo svećenici, župnici i vjernici!

Sabor Hrvatske biskupske konferencije, na zasjedanju od 8.-11. travnja 2013. godine, donio je odluku da se u nedjelju, 15. rujna 2013. godine u svim nad/biskupijama po župama i crkvama provede kolekta za izgradnju crkve Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta u Kninu.

Svima nam je poznato značenje grada Knina, kako kroz povijest, tako i u našem vremenu. Knin je simbol slobodne hrvatske države. Danas u Kninu živi oko 10.000 katolika.

Duhovnu skrb o njima povjerena je Franjevačkoj provinciji Presvetog Otkupitelja – Split. Danas u Kninu postoji franjevački samostan sv. Ante s malom crkvom. Ona nije dostatna za pastoralne potrebe vjernika.

Vođeni mislima za dobrobit vjernika, Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja, zajedno sa Šibenskom biskupijom i Gradom Kninom, tražila je rješenje za prikladan prostor za izgradnju Crkve. Iz više pokušaja, došlo se do zadovoljavajućeg rješenja.

Crkva Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta, trenutno je u izgradnji. Podignuta je do visine oko 10 metara. Projektnu dokumentaciju kao i Inicijalna sredstva za početak gradnje osigurala je Vlada RH. Ta sredstva će biti iscrpljena tijekom ove 2013. godine.

Za preostale radove i uređenje, obraćamo se svim vjernicima i dobrotvorima da se odazovu i na taj način ugrade sebe u ovu Crkvu čije je značenje daleko šire od samoga grada Knina.

Projekt crkve obuhvaća župnu crkvu Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta, zavjetnu kapelu Bl. Ivana Pavla II. (blagoslovio kamen temeljac, 19. ožujka 1997.), te vjeronaučnu dvoranu.

Draga braćo svećenici, župnici, upravitelji crkava i dragi vjernici, pozivamo vas da u nedjelju 15. rujna 2013. godine, prikupljate milostinju i priloge za izgradnju crkve u Kninu. To će biti vidljivi znak zajedništva našega naroda s vjernicima u Kninu.

Prikupljene priloge uplatite na žiro račun Šibenske biskupije:
ŠIBENSKA BISKUPIJA ŠIBENIK, CRKVA – KNIN GRADNJA,
IBAN HR28 2340 0091 1102 872 36.

Informacije o gradnji, simulacije izgleda crkve, kao i imena donatora možete pronaći na web stranicama Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja: www.franjevci-split.hr/knin

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS