Svetkovina sv. Ante Padovanskog u Kninu

Procesija Gradom i euharistijsko slavlje Kninska župna zajednica svečano je proslavila svetkovinu sv. Ante Padovanskog.
Središnjim euharistijskim slavljem predsjedao je fra Luka Tomašević, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu.
U samostanskoj crkvi Sv. Ante Padovanskog jutarnje mise slavljenje su u 6:00, 7:00 i 8:00 sati. Kip sv. Ante Padovanskog bio je izložen u lađi crkve, gdje su svoje molitve svecu cijeloga svijeta izricali mnogi štovatelji i hodočasnici. Svečana zvonjava crkvenih zvona u 9:30 sati označila je početak procesije s kipom sv. Ante ulicama Grada Knina, a kip su nosili predstavnici vatrogasaca, vjeroučitelja, policajaca, HKD-a „Napredak“ te muškarci u narodnim nošnjama. Litanije svim svetima predvodio je fra Marko Duran, gvardijan i župnik.
Središnje euharistijsko slavlje u privremenoj Gospinoj crkvi započelo je u 10:15 sati, a procesiju i svetu misu uživo je prenosio Hrvatski radio Knin. Predsjedao je fra Luka, a koncelebriralo je osam svećenika (fra Marko, fra Ivan Lukač, fra Božo Ančić, fra Ivan Šimunac, fra Petar Pletikosa, fra Jakov Dževrnja Viro, don Davor Klečina i fra Šimun Markulin). Među vjernim narodom Božjim bili su prisutni predstavnici Grada Knina, Šibensko-kninske županije, Kninskog veleučilišta. Osim spomenutih, nazočili su predstavnici javnih, državnih i privatnih ustanova s kninskog područja. U procesiji i euharistijskom slavlju je sudjelovalo oko 500 ljudi.
Župna svetkovina ujedno je i Dan Grada Knina. Nakon euharistijskog slavlja uslijedilo je primanje u samostanu i svečani ručak za uzvanike.

Večernje euharistijsko slavlje i blagoslov djece na svetkovinu sv. Ante Padovanskog slavljeno je kod samostana Sv. Ante. Slavljem je predsjedao fra Marko Duran, gvardijan i župnik, a koncelebrirao je fra Ivan Šimunac. Liturgijsko pjevanje animirao je VIS David, zajedno s "Anđelima Knina". Kip svetog Ante bio je izložen ispred samostana za mnoge štovatelje, koji su željeli u osobnoj molitvi isprositi milosti po svečevu zagovoru.
Nakon euharistijskog slavlja, fra Marko je izmolio blagoslovnu molitvu nad djecom i sve nazočne poškropio blagoslovljenom vodom.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.