Svetkovina sv. Ante Padovanskog u Kninu

Procesija Gradom i euharistijsko slavlje Kninska župna zajednica svečano je proslavila svetkovinu sv. Ante Padovanskog.
Središnjim euharistijskim slavljem predsjedao je fra Luka Tomašević, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu.
U samostanskoj crkvi Sv. Ante Padovanskog jutarnje mise slavljenje su u 6:00, 7:00 i 8:00 sati. Kip sv. Ante Padovanskog bio je izložen u lađi crkve, gdje su svoje molitve svecu cijeloga svijeta izricali mnogi štovatelji i hodočasnici. Svečana zvonjava crkvenih zvona u 9:30 sati označila je početak procesije s kipom sv. Ante ulicama Grada Knina, a kip su nosili predstavnici vatrogasaca, vjeroučitelja, policajaca, HKD-a „Napredak“ te muškarci u narodnim nošnjama. Litanije svim svetima predvodio je fra Marko Duran, gvardijan i župnik.
Središnje euharistijsko slavlje u privremenoj Gospinoj crkvi započelo je u 10:15 sati, a procesiju i svetu misu uživo je prenosio Hrvatski radio Knin. Predsjedao je fra Luka, a koncelebriralo je osam svećenika (fra Marko, fra Ivan Lukač, fra Božo Ančić, fra Ivan Šimunac, fra Petar Pletikosa, fra Jakov Dževrnja Viro, don Davor Klečina i fra Šimun Markulin). Među vjernim narodom Božjim bili su prisutni predstavnici Grada Knina, Šibensko-kninske županije, Kninskog veleučilišta. Osim spomenutih, nazočili su predstavnici javnih, državnih i privatnih ustanova s kninskog područja. U procesiji i euharistijskom slavlju je sudjelovalo oko 500 ljudi.
Župna svetkovina ujedno je i Dan Grada Knina. Nakon euharistijskog slavlja uslijedilo je primanje u samostanu i svečani ručak za uzvanike.

Večernje euharistijsko slavlje i blagoslov djece na svetkovinu sv. Ante Padovanskog slavljeno je kod samostana Sv. Ante. Slavljem je predsjedao fra Marko Duran, gvardijan i župnik, a koncelebrirao je fra Ivan Šimunac. Liturgijsko pjevanje animirao je VIS David, zajedno s "Anđelima Knina". Kip svetog Ante bio je izložen ispred samostana za mnoge štovatelje, koji su željeli u osobnoj molitvi isprositi milosti po svečevu zagovoru.
Nakon euharistijskog slavlja, fra Marko je izmolio blagoslovnu molitvu nad djecom i sve nazočne poškropio blagoslovljenom vodom.

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS