Svetkovina sv. Ante Padovanskog u Kninu

Procesija Gradom i euharistijsko slavlje Kninska župna zajednica svečano je proslavila svetkovinu sv. Ante Padovanskog.
Središnjim euharistijskim slavljem predsjedao je fra Luka Tomašević, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu.
U samostanskoj crkvi Sv. Ante Padovanskog jutarnje mise slavljenje su u 6:00, 7:00 i 8:00 sati. Kip sv. Ante Padovanskog bio je izložen u lađi crkve, gdje su svoje molitve svecu cijeloga svijeta izricali mnogi štovatelji i hodočasnici. Svečana zvonjava crkvenih zvona u 9:30 sati označila je početak procesije s kipom sv. Ante ulicama Grada Knina, a kip su nosili predstavnici vatrogasaca, vjeroučitelja, policajaca, HKD-a „Napredak“ te muškarci u narodnim nošnjama. Litanije svim svetima predvodio je fra Marko Duran, gvardijan i župnik.
Središnje euharistijsko slavlje u privremenoj Gospinoj crkvi započelo je u 10:15 sati, a procesiju i svetu misu uživo je prenosio Hrvatski radio Knin. Predsjedao je fra Luka, a koncelebriralo je osam svećenika (fra Marko, fra Ivan Lukač, fra Božo Ančić, fra Ivan Šimunac, fra Petar Pletikosa, fra Jakov Dževrnja Viro, don Davor Klečina i fra Šimun Markulin). Među vjernim narodom Božjim bili su prisutni predstavnici Grada Knina, Šibensko-kninske županije, Kninskog veleučilišta. Osim spomenutih, nazočili su predstavnici javnih, državnih i privatnih ustanova s kninskog područja. U procesiji i euharistijskom slavlju je sudjelovalo oko 500 ljudi.
Župna svetkovina ujedno je i Dan Grada Knina. Nakon euharistijskog slavlja uslijedilo je primanje u samostanu i svečani ručak za uzvanike.

Večernje euharistijsko slavlje i blagoslov djece na svetkovinu sv. Ante Padovanskog slavljeno je kod samostana Sv. Ante. Slavljem je predsjedao fra Marko Duran, gvardijan i župnik, a koncelebrirao je fra Ivan Šimunac. Liturgijsko pjevanje animirao je VIS David, zajedno s "Anđelima Knina". Kip svetog Ante bio je izložen ispred samostana za mnoge štovatelje, koji su željeli u osobnoj molitvi isprositi milosti po svečevu zagovoru.
Nakon euharistijskog slavlja, fra Marko je izmolio blagoslovnu molitvu nad djecom i sve nazočne poškropio blagoslovljenom vodom.

• 29. siječnja 2017. - 4. nedjelja kroz godinu
      • Propovijed:Život po blaženstvima
      • 19,15 h - Probe Muke u samostanu
    • Ponedjeljak, 20. siječnja 2017.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk. Vjeronauk se održava u samostanskoj dvorani
    • Četvrtak, 2. veljače 2017. - Prikazanje Gospodinovo - Svijećnica
      • Svete mise su u: 7., 9.30 i 18 h.
    • Petka, 3. veljače 2017.
      • 17 h - Roditeljski sastanak za prvopričesnike u samostanskoj dvorani
    • Subota, 4. veljače 2017.
      • 10 h - Ministranti imaju susret u samostanskoj dvorani
  • Najava

• Susret mladih u Vukovaru
      • Prijave za susret mladih u Vukovaru su ponedjeljkom u 20:00 sati u samastanskoj dvorani.
    • Humanitarna akcija - "Vukovar živi 365 dana"
      •Humanitarna akcija prikupljanja pomoći za ugrožene stanovnike Vukovara pod nazivom "Vukovar živi 365 dana".
      Prikupljanje humanitarne pomoći vršit će se utorkom i četvrtkom od 14 do 17 h u prostorijama Gradskog društva Crvenog križa, Grabovčeva 1.
    • Besplatne likovne radionice
      • Besplatne likovne radionice za djecu se održavaju u samostanskoj dvorani svake srijede od 16.30 do 18 sati. Materijali su osigurani. Svi zainteresirani mogu doći u samostan.

CARITAS