Župni zbor Župe sv. Ante Padovanskog – Knin

Župni zbor sv. Ante započeo je djelovati odmah nakon Oluje. Početak je bio skroman, ali dovoljan da animira župsko pjevanje. Prva voditeljica zbora bila je s. Irena Zorica. Nakon s. Irene, u Knin dolazi s. Ivana Oltran i preuzima vodstvo zbora 1998. god. Okupio se tada veći broj pjevača – oko 35 članova, pa je formiran troglasni mješoviti zbor. Tako je sve do danas, s manjim razlikama u broju članova.
Zbor redovito vježba dva puta tjedno, a nastupa svake nedjelje i blagdana na župnoj misi. Također, animira pjevanje i na ostalim slavljima liturgijske godine. Pjevamo radosno, svladavajući sve poteškoće, osobito hladnoće i neprikladnog prostora. Međusobno se volimo i poštujemo. To u ime Božje želimo i nastaviti.

• Utorak, 22. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
      • susret ministranata je poslije večernje svete mise kako bi se dogovorili o odlasku na susret ministranata u Šibenik, u subotu 26. svibnja
    • Subota, 26. svibnja 2018.- Gospa od Karavaja
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika u Gospinoj crkvi.
      • 10,30 h – probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi

• Svibanjska pobožnost
      • Svakim danom kroz svibanj prije večernje svete mise u Gospinoj crkvi molimo svibanjsku pobožnost
    • Hodočašće u Svetu zemlju
      • U pripremi obilježavanja 50. obljetnice kanonizacije sv. Nikole Tavelića, prvog hrvatskog svetca, Šibenska biskupija i Hrvatska provincija sv. Jeronima organiziraju hodočašće vjernika Šibenske biskupije u Svetu zemlju od 12. do 19. ožujka 2019. godine.
      Rok za prijavu hodočasnika je 8. lipnja 2018. Cijena puta je 10 000 Kn.
    • Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.