DAJEMO NA ZNANJE

Branko Lustig ponovno u Kninu - 2. dio

Nakon kontakata s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa te Agencijom za odgoj i obrazovanje dajemo na znanje:
1) Edukacijsko jutro - u organizaciji Festivala tolerancije - održat će se u Domu HV-a u Kninu u četvrtak, 25. rujna 2014.
2) Predviđen je film "Dječak u prugastoj pidžami" i predavanje gosp. Branka Lustiga.
3) Program se održava izvan redovitog nastavnog procesa.
4) Program se održava izvan prostora škole.
5) S obzirom na 3) i 4) RODITELJI TREBAJU DATI IZRIČITU SUGLASNOST, kako bi njihova djeca sudjelovala na programu.
6) Gosp. Lustig će vrlo vjerojatno ustrajati u svojoj tezi: "Da Bog postoji, ne bi bilo holokausta ni Jasenovca".
7) Na programu aktivno ne sudjeluje teolog ili koji drugi znanstvenik koji bi - sukladno demokratskim tekovinama - predstavljao konstruktivnu kritiku tezama gosp. Lustiga.
8) S obzirom na 6) i 7) pozivamo sve roditelje da ODBIJU DATI SUGLASNOST za svoju djecu, koja će biti izložena nekritičkom pristupu pitanja Boga i transcendentnoga uopće.
9) Pozivamo Grad Knin da iznosom od 4.900,00 kn ne podržava doktrinu ateizma, koja se prezentira mladima na sasvim nekritičan način. Također, pozivamo predstavnike Grada da svojom nazočnošću ne podržavaju jednostrane teze u režiji gosp. Lustiga.
10) U nadi da ćemo svi pokazati demokratsku zrelost i sustavan pristup transcendentnom u svakodnevnom životu, srdačno pozdravljamo.
Franjevci

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor