DAJEMO NA ZNANJE

Branko Lustig ponovno u Kninu - 2. dio

Nakon kontakata s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa te Agencijom za odgoj i obrazovanje dajemo na znanje:
1) Edukacijsko jutro - u organizaciji Festivala tolerancije - održat će se u Domu HV-a u Kninu u četvrtak, 25. rujna 2014.
2) Predviđen je film "Dječak u prugastoj pidžami" i predavanje gosp. Branka Lustiga.
3) Program se održava izvan redovitog nastavnog procesa.
4) Program se održava izvan prostora škole.
5) S obzirom na 3) i 4) RODITELJI TREBAJU DATI IZRIČITU SUGLASNOST, kako bi njihova djeca sudjelovala na programu.
6) Gosp. Lustig će vrlo vjerojatno ustrajati u svojoj tezi: "Da Bog postoji, ne bi bilo holokausta ni Jasenovca".
7) Na programu aktivno ne sudjeluje teolog ili koji drugi znanstvenik koji bi - sukladno demokratskim tekovinama - predstavljao konstruktivnu kritiku tezama gosp. Lustiga.
8) S obzirom na 6) i 7) pozivamo sve roditelje da ODBIJU DATI SUGLASNOST za svoju djecu, koja će biti izložena nekritičkom pristupu pitanja Boga i transcendentnoga uopće.
9) Pozivamo Grad Knin da iznosom od 4.900,00 kn ne podržava doktrinu ateizma, koja se prezentira mladima na sasvim nekritičan način. Također, pozivamo predstavnike Grada da svojom nazočnošću ne podržavaju jednostrane teze u režiji gosp. Lustiga.
10) U nadi da ćemo svi pokazati demokratsku zrelost i sustavan pristup transcendentnom u svakodnevnom životu, srdačno pozdravljamo.
Franjevci

• Blagoslov obitelji

• Blagoslov obitelji nastavljamo u utorak. Obitelji koje nismo zatekli u blagoslovu mogu se naknadno javiti u župni ured ili svećeniku poslije mise.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici i Radio Knin u 8.45 sati
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati
    • Ponedjeljak, 25. prosinca 2017. - BOŽIĆ
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30; 11 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
      11,30 h - u Kosovu
    • Utorak, 26. prosinca 2017.- sv. Stjepan
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
    • Srijeda, 27. prosinca 2017.- sv. Ivan
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Četvrtak, 28. prosinca 2017.- Nevina dječica
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Nedjelja, 31. prosinca 2017.
      • 23 - 0,30 h - u Gospinoj crkvi biti će Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom Sakramentu u znak zahvale Bogu za proteklu 2017. i početak 2018. godine.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu