Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2013.-tu

Caritas Župe sv. Ante Padovanskog Knin u svojoj pučkoj kuhinji svakodnevno pripremi i podijeli 94 topla obroka od čega se 25 obroka dostavi na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju, te je tako u 2013. godini skuhano i podijeljeno 28.044 topla obroka od kojih je 19.748 podijeljeno u pučkoj kuhinji, a 8.296 je dostavljeno na kućne adrese. Caritasu se za pomoć obratila i 837 obitelj sa 2.405 članova kućanstva, a koje nisu na pučkoj kuhinji, te im je pomognuto 3.326 puta s obiteljskim paketima (hrana i higijena), kupovinom lijekova, autobusnih karata za odlazak na liječničke preglede, rabljenim i novim kućanskim aparatima (frižiderima, štednjacima,…), medicinskim pomagalima, novoj i rabljenoj odjeći i obući, i drugom karitativnom pomoći. Samo je za Uskrs podijeljeno 522, a za Božić 563 obiteljska paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…).

Broj potrebnih o kojima Caritas skrbi znatno se povećao kroz proteklu godinu, što zbog gubitka posla, ili blokade računa, ili što im poslodavci neredovno isplaćuju zasluženu plaću. Zbog manjih donacija mogućnosti Caritasa da pruži pomoć potrebnima su se smanjile tako da su neki dosadašnji oblici pomoći kao što su: pomoć u smrtnim slučajevima, stipendiranju studenata, plaćanju režija, pomoć u trajnom zbrinjavanju i mnogi drugi programi privremeno obustavljeni. Ove zime smo od Ministarstva obrane RH dobili 897 prostornih metara drva za ogrjev, koje smo podijelili 151 obitelji s područja Knina, Kijeva, Drniša i Biskupije. Svakoj obitelji drva za ogrjev dostavljena su na njezinu kućnu adresu. Također, po 50 metara drva darovano je i Caritasu biskupije Šibenik i Gradskom društvu Crvenog križa Knin za potrebne o kojima oni skrbe. Zahvaljujemo svim našim dobročiniteljima na ljubavi koju su iskazali i iskazuju prema potrebnima u Kninu, jer bez njihove pomoći Caritas ne bi mogao pružiti pomoć ovolikom broju potrebnih koji su mu se obratili za pomoć.

Knin, 5. veljače 2014.

Gosp. Miroslav Petričević

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.