Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2015. godinu

Broj obitelji koje su tražile pomoć od našega Caritasa nastavio je rasti i u 2015. godini. Iako se 263 obitelji koje su u 2014. dobivale pomoć u 2015. godini nisu više obraćale za pomoć, ipak se broj obitelji povećao za 22 jer je pomoć zatražilo 285 novih obitelji (ili onih koje su ranije dobivale pomoć i uspjeli su sebi osigurati normalan život, ali su ponovno upali u siromaštvo), tako da se Caritasu za pomoć obratilo 941 obitelji, te im je jednom ili u više navrata pomognuto 4.405 puta s obiteljskim paketima hrane i higijene (samo je za Uskrs podijeljeno 513, a za Božić 516 obiteljska paketa), novoj i rabljenoj odjeći i obući, kupovinom lijekova, pripomoći u putnim troškovima za odlazak na liječničke preglede, i drugom karitativnom pomoći.
Tako je tijekom 2015., između ostalih živežnih namirnica i higijene, podijeljeno: 32.500 kg brašna, 5.250 l ulja, 4.980 kg šećera, 2.200 kg soli, 4.830 kg riže, ....
Caritas u svojoj pučkoj kuhinji svakodnevno pripremi i podijeli 87 toplih obroka od čega se 16 obroka dostavi na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju, te je tako u 2015. godini skuhano i podijeljeno 33.726 topla obroka od kojih je 25.643 podijeljeno u pučkoj kuhinji, a 7.633 je dostavljeno na kućne adrese.
Zahvaljujemo od srca i iskreno svim našim dobročiniteljima na ljubavi koju su iskazali i iskazuju prema potrebnima u Kninu, jer bez njihove pomoći Caritas ne bi mogao pružiti pomoć ovolikom broju onih koji su mu se obratili i obraćaju za pomoć.
Neka Vam i ubuduće bude poticaj Isusova ljubav kojom ljubi svakog čovjeka, i da ta ista nesebična milost i ljubav Isusova budu nagrada Vama i Vašim obiteljima za svako dobro djelo koje ste učinili i činite za siromašne i potrebite.

• Nedjelja, 12. studenoga 2017.
      • Župski zbor u 19:00 sati u Splitu u crkvi Gospe od Zdravlja pjeva na svetoj misi. Polazak za Split je u 16:30 ispred Gospine crkve.
    • Ponedjeljak, 13. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 14. studenoga 2017. - blagdan je sv. Nikole Tavelića, mučenika
    • Petak, 17. studenoga 2017. - blagdan je sv. Elizabete Ugarske, zaštitnice OFS-a (FSR-a)
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
      • I naša župna zajednica obilježava 26. godišnjicu pada grada Vukovara
      Poslije večernje mise iz Gospine crkve krećemo u procesiji sa svijećama prema Trgu, gdje ćemo se pomoliti za sve žrtve Vukovara i Škabrnje te položiti svijeće. Potom će mladi na Tvrđavi zapaliti bengalke.
    • Subota, 18. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS