Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2015. godinu

Broj obitelji koje su tražile pomoć od našega Caritasa nastavio je rasti i u 2015. godini. Iako se 263 obitelji koje su u 2014. dobivale pomoć u 2015. godini nisu više obraćale za pomoć, ipak se broj obitelji povećao za 22 jer je pomoć zatražilo 285 novih obitelji (ili onih koje su ranije dobivale pomoć i uspjeli su sebi osigurati normalan život, ali su ponovno upali u siromaštvo), tako da se Caritasu za pomoć obratilo 941 obitelji, te im je jednom ili u više navrata pomognuto 4.405 puta s obiteljskim paketima hrane i higijene (samo je za Uskrs podijeljeno 513, a za Božić 516 obiteljska paketa), novoj i rabljenoj odjeći i obući, kupovinom lijekova, pripomoći u putnim troškovima za odlazak na liječničke preglede, i drugom karitativnom pomoći.
Tako je tijekom 2015., između ostalih živežnih namirnica i higijene, podijeljeno: 32.500 kg brašna, 5.250 l ulja, 4.980 kg šećera, 2.200 kg soli, 4.830 kg riže, ....
Caritas u svojoj pučkoj kuhinji svakodnevno pripremi i podijeli 87 toplih obroka od čega se 16 obroka dostavi na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju, te je tako u 2015. godini skuhano i podijeljeno 33.726 topla obroka od kojih je 25.643 podijeljeno u pučkoj kuhinji, a 7.633 je dostavljeno na kućne adrese.
Zahvaljujemo od srca i iskreno svim našim dobročiniteljima na ljubavi koju su iskazali i iskazuju prema potrebnima u Kninu, jer bez njihove pomoći Caritas ne bi mogao pružiti pomoć ovolikom broju onih koji su mu se obratili i obraćaju za pomoć.
Neka Vam i ubuduće bude poticaj Isusova ljubav kojom ljubi svakog čovjeka, i da ta ista nesebična milost i ljubav Isusova budu nagrada Vama i Vašim obiteljima za svako dobro djelo koje ste učinili i činite za siromašne i potrebite.

• Ponedjeljak, 24. rujna 2018.
      • 20 h - u novoj dvorani Gospine crkve susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 26. rujna 2018.- "40 dana za život"
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 h ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Četvrtak, 27. rujna 2018.
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 i 16 h - poslijepodne
    • Petak, 28. rujna 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 29. rujna 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11:00 h je pjevanje za dječiji zbor. Pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe, a posebno prošlogodišnje prvopričesnike
      Za ovogodišnje prvopričesnike je obavezno doći na probe pjevanja.
      Također pozivamo i sve ostale pjevače i svirače da se priključe u neki od naših bendova ili zborova, svi ste dobrodošli.

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.