Fra Marko Duran potpisao Ugovor o financiranju u okviru FEAD-a
30. rujna 2016.

Fra Marko Duran potpisao Ugovor o financiranju u okviru natječaja "Ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebnijim osobama podjelom hrane i osnovne materijalne pomoći" iz Fonda europske pomoći za najpotrebnije.
Ministarstvo socijalne politike i mladih organiziralo je u petak, 30. rujna 2016., svečano potpisivanje ugovora u okviru natječaja „Ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebitijim osobama podjelom hrane i/ili osnovne materijalne pomoći“ iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD).
Ministrica socijalne politike i mladih, Bernardica Juretić i ministrice rada i mirovinskog sustava, dr. sc. Nade Šikić održale su pozdravne govore, nakon kojeg je uslijediti uručivanje ugovora.
Ugovoreni projekti usmjereni su ublažavanju najgorih oblika siromaštva, pružanjem nefinancijske pomoći najpotrebitijim osobama i to hrane i/ili osnovne materijalne pomoći.
Ciljne skupine Poziva su samci i obitelji koji žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva i definirani su kao najpotrebitiji za primanje hrane i/ili osnovne materijalne pomoći prema kriterijima partnerskih organizacija koje će provoditi projekte.
Ministarstvo socijalne politike i mladih kao Posredničko tijelo za provedbu Operativnog programa za hranu i osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014.-2020 donijelo je Odluku o financiranju za 13 uspješnih projekata (između kojih je i projekat našega Caritasa) kojim će se financirati aktivnosti ublažavanja materijalne deprivacije tipa 1 (nedostatak hrane), materijalne deprivacije tipa 2 (nedostatak osnovne materijalne pomoći), kao i aktivnosti iz sredstava tehničke pomoći u svrhu uspješne provedbe projektnih aktivnosti.

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS