Arhiv 2013.

Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2013.-tu

U prilogu donosimo aktivnosti kninskog Caritasa kroz proteklu godinu. Ujedno, pozivamo sve ljude dobre volje da svojim molitvama i konkretnom pomoći unaprijede rad Caritasa u gradu Kninu.

Kninski Caritas u službi potrebitih

Pomažemo preko 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obitelji i pojedinci za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji ali i svi drugi kojima je pomoć potrebna i koji iz bilo kojeg razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji.

Aktivnosti kninskog Caritasa za Božić 2013.

Caritas Župe sv. Ante Padovanskoga – Knin za Božić je podijelio 540 obiteljskih paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…). U caritasovoj pučkoj kuhinji se svakodnevno priprema i dijeli 94 topla obroka, od čega se 25 obroka dostavlja na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju.

• Ponedjeljak, 17. rujna 2018.
      • 20 h - u novoj dvorani Gospine crkve susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 20. rujna 2018.
      • 18 h - Susret roditelje prvopričesnika u Gospinoj crkvu
    • Subota, 22. rujna 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
    • Nedjelja, 23. rujna 2018.
      • 11 h - Povodom početka nove školske godine misi blagoslovit ćemo učenike i njihove školske torbe, te zazvati Duha Svetoga da ih prati u ovoj školskoj godini.

• 16. rujna - 4. studenoga 2018.- "40 dana za život"
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".