Aktivnosti kninskog Caritasa za Božić

Caritas Župe sv. Ante Padovanskoga – Knin za Božić je podijelio 540 obiteljskih paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…). U caritasovoj pučkoj kuhinji se svakodnevno priprema i dijeli 94 topla obroka, od čega se 25 obroka dostavlja na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju.

Ove godine smo od Ministarstva obrane RH dobili i veću količinu drva za ogrjev, koje smo podijelili u 99 obitelji s područja grada Knina, Drniša i općine Biskupija. Svakoj obitelji smo na njezinu kućnu adresu dostavili oko 5 metara drva te je tako od 27. studenoga do 20. prosinca ukupno dostavljeno 495 metara. Također, po 50 metara drva smo darovali i Caritasu biskupije Šibenik i Gradskom društvu Crvenog križa Knin za potrebne o kojima oni skrbe. Još imamo predbilježeno za drva 37 obitelji kojima ćemo drva dostaviti poslije13. siječnja 2014. godine, tako da bi naš Caritas za ovu zimu ukupno podijelio oko 780 metara drva za ogrjev.

Zahvaljujemo ministru Anti Kotromanoviću što nam je drva dodijelio, a posebno svim djelatnim vojnim osobama i zaposlenicima HV-a koji su nam pomogli oko pripreme i utovara drva u kamione, jer bez njihove pomoći ne bismo mogli pomoći ovolikom broju potrebnih obitelji.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.