14 godina djelovanja
Caritasa župe sv. Ante Knin

Od 11. listopada 2000. do 10. studenoga 2014.

Caritas župe sv. Ante Knin osnovan je 11. listopada 2000. godine, a Caritasova pučka kuhinja je blagoslovljena i otvorena 21. ožujka 2001.godine. Od osnutka pa do danas u pučkoj kuhinji je pripremljeno i podijeljeno preko 435.000 topla obroka, a od toga broja je 37.000 obroka (od 23. srpnja 2009. kada je počeo program) dostavljeno na kućne adrese starim, bolesnim i invalidnim osobama koji po tople obroke ne mogu doći u pučku kuhinju. Sada se u pučkoj kuhinji svakodnevno skuha i podjeli 105 toplih obroka, od kojih se 27 obroka dostavlja na kućne adrese.
Pored pučke kuhinje potrebnima se pomagalo ili pomaže i preko drugih programa:
1. Siromašnim i potrebnima koji ne idu u pučku kuhinju pomaže se obiteljskim paketima (hrana i higijena), odjeći i obući, novčano (kupnja lijekova, odlazak na liječenje, pomoć u režijskim troškovima, ...), novim i rabljenim namještajem, rabljenim i novim kućanskim aparatima (frižiderima i štednjacima) i drugom karitativnom pomoći. Od osnutka do danas pomognuto im je 3.900 obitelji preko 65.000 puta, a od toga oko 55.000 obiteljskih paketa. Sada pomažemo 837 obitelji ili 2.405 potrebnih.
2. Starima i nemoćnima, samohranim roditeljima, koji ne dobiju pomoć preko Centra za socijalnu skrb pomaže se u nabavci drva za ogrjev. Prošle zime Ministarstvo obrane RH darovalo je našem Caritasu 640,71 m3 ili 897 prostornih metara drva za ogrjev koja su u periodu od 29. studenoga 2013. do 29. siječnja 2014. dostavljena 190 obitelji na području Knina, Kijeva, Biskupije i Drniša. Za potrebne za koje se skrbi Gradski Crveni Križ Knin i Caritas biskupije Šibenik darovano je po 50 m3.
3. U suradnji sa Caritasom biskupije Šibenik, prosljeđivali smo kumstva (novčanu pomoć, obiteljske pakete i ostale darove) dobročinitelja iz inozemstva za 12 siromašnih obitelji s više djece, s djecom s posebnim potrebama i samohranim roditeljima.
Kako dobročinitelji iz inozemstva više ne šalju pomoć, sada za 5 obitelji iz Knina prosljeđujemo novčanu pomoć - kumstvo "5 za 1" gdje 5 obitelji s po 100,00 kn (ukupno 500,00 kn mjesečno) pomaže jednu potrebnu obitelj.
4. Caritasa je, uz pomoć dobročinitelja iz domovine i inozemstva pomogao 137 obitelji u kupnji građevinskog zemljišta, započetih obiteljskih kuća i temelja, a sve u cilju njihovog konkretnog i trajnog stambenog zbrinjavanja u Kninu.
5. Pomagalo se i najsiromašnijim obiteljima u građevinskom materijalu (crijep, siporex blokovima, cementu, ...), a koji potrebni materijal nisu mogli nabaviti sami ili ga nisu dobili od države za gradnju ili obnovu obiteljskih kuća.
6. U programu Pro-vita u suradnji s Obiteljskim savjetovalištem koje djeluje pri Caritasu biskupije Šibenik pomagano je i siromašnim trudnicama – majkama koje su se odlučile za život, a ne za abortus – smrt. Na taj način je do sada spašeno 16 djece.
7. Siromašnim obiteljima koje žive na selu i imaju uvijete za držanje domaćih životinja, pomagalo se kupnji krava, koza, ovaca, ...

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.