Caritasa župe sv. Ante Knin
pomogao 735 obitelji

Caritas župe sv. Ante Knin u prvih pet mjeseci ove godine (1.1. - 31.5.2015.) pomogao je 1.974 puta 735 obitelji sa 2.010 članova. Od čega sa 1.196 obiteljska paketa hrane i higijene, 215 puta sa rabljenom odjećom i obućom, te 563 puta sa ostalom pomoći (voćem, povrćem, novčano kupnjom lijekova, za odlazak na liječničke preglede u drugi grad, kućanskim potrepštinama, drvima za ogrjev, kumstvo "5 za 1" i drugom karitativnom pomoći.
U Caritasovoj pučkoj kuhinji pripremljeno je i podijeljeno 13.285 toplih obroka od čega je 3.535 dostavljeno na kućne adrese starim, invalidnim i bolesnim osobama koje po tople obroke ne mogu doći u pučku kuhinju. Sada se u pučkoj kuhinji za 53 obitelji pripremi i podijeli 87 topla obroka, od čega se 20 dostavi na kućnu adresu.
Iskreno i od srca zahvaljujem svim našim dobročiniteljima na ljubavi i pomoći koju iskazujete vrijednim darovima bez čije pomoći ne bismo mogli pomoći našu siromašnu braću i sestre.
Živa vjera i djelotvorna ljubav koju očitujete Vašim darovima, pomaže nam nadvladati poteškoće s kojima se susrećemo u svom djelovanju, a ujedno daje potvrdu našem radu i nastojanju, da siromašnima život učinimo ljepšim i dostojnim čovjeka.
Neka Gospodin po zagovoru sv. Ante i Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta podari obilje svoje ljubavi i milosrđa svima Vama.
Izvještaj o podjeli pomoći od 1.1. - 31.5.2015.

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi