Caritas dijeli mandarine i jabuke

Naš Caritas je u posljednjih par dana od dobročinitelja dobio oko 4,5 t mandarina i 6 t jabuka. Dio mandarina i jabuka već je podijeljen u Caritasovoj pučkoj kuhinji, te na skladištu mnogobrojnim korisnicima Caritasove karitativne pomoći i ostalim potrebnima u Kninu. U narednim danima nastavit će se podjela preostalih mandarina i jabuka.
U pučkoj kuhinji se svakodnevno skuha i podjeli 105 toplih obroka, od kojih se 27 obroka dostavlja starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obiteljske pakete hrane i higijene dobiva 837 obitelji ili 2405 potrebnih.
Zahvaljujemo svim dobročiniteljima koji su svojim darom doprinijeli djelovanju našega župnog Caritasa i pučke kuhinje, ublažili siromaštvo i dali nadu onima koji žive u bijedi. Budite i nadalje s nama u pomaganju potrebnih preko našega Caritasa.
Neka Vama i Vašim obiteljima Gospodin bude nagrada za svako dobro djelo koje ste učinili za siromašne.

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi