Zamolba za karitativnu pomoć
za Bozić 2015.

Drage neše dobročiniteljice i dobročinitelji!
Cijeneći Vaš dosadašnji doprinos u donacijama koje su uvelike doprinijele radu Caritasa župe sv. Ante i Caritasove pučke kuhinje u Kninu, obraćam Vam se ovom zamolbom i molim Vas da nam i sada pred Advent i nadolazeći Božić pomognete, prema Vašim mogućnostima.
Zahvalni smo Vam za darove ljubavi i milosrđa, a osobito smo zahvalni za duhovnu potporu koju ste nam uvijek i iznova pružali suosjećajući sa siromašnima i bolesnima pomažući ih u njihovoj slabosti i patnji. Vaša ljubav i darovi koje ste iskazivali kroz protekle godine davali su potvrdu našem radu i bili su velika potpora našem nastojanju da život siromašnih učinimo dostojnim čovjeka. Kao i proteklih godina i ove godine upućujem Vam zamolbu i molim Vas da zajednički pomognemo siromašnima.
Molim Vas i potičem, da nam i ovoga Božića svojim darom pomognete prikupljanjem živežnih namirnica, higijenskih potrepština i novčanih sredstava za mnogobrojne siromašne koji svoje utočište traže u našem Caritasu.
Na skrbi Caritasa imamo 735 obitelji ili preko 2010 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svakodnevno kuhamo 83 topla obroka za 51 obitelj. Od tih 83 topa obroka 16 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.
Drage naša dobročiniteljice i dobročinitelji, neka i ovoga Božića iskra ljubavi i dobrote ispuni Vaše srce, kako prema Sinu Božjemu koji se nanovo rađa tako i prema bližnjemu u siromaštvu, osvješćujući u Vama potrebu, da davanjem obogatite vlastiti život. Neka snaga ponovnog Kristova rođenja ispuni Vaše srce milosrđem, potakne u Vama velikodušnost i ljubav prema onima koji su u potrebi, te na taj način siromašnima otkloni egzistencijalni strah i da im ohrabrenje za dostojan život, a njihovu nadu pretvori u stvarnost.
Sretan i blagoslovljen Božić i božićni blagdani Vama i Vašim obiteljima i neka Vam svi dani u Novoj 2016. godini budu ispunjeni blagoslovom!
U Kninu, 18. studenoga 2015.
fra Marko Duran, župnik

• Ponedjeljak, 5. studenoga 2018.
      • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 8. studenoga 2018.
      • vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - ujutro u 10 h
      - poslije podne 16 h
    • Petak, 9. studenoga 2018. - Dušni dan
      • vjeronauk za kriznaike u Gospinoj crkvi
      - ujutro u 10 h
      - poslije podne 15 h
    • Subota, 10. studenoga 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
    • Nedjelja, 11 studenoga 2018.
      • 20 h - susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani

• Europska noć kazališta
      • U petak, 16. studenoga 2018. obilježava se Europska noć kazališta. Tom prigodom dječija glumačka skupna "Pinokio" poslije večernje svete mise u 18,30 h izvest će skeć "Betlehem direkt" u dvorani Gospine crkve. Djeco dovedite svoje roditelje.
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.