Zamolba za karitativnu pomoć
za Bozić 2015.

Drage neše dobročiniteljice i dobročinitelji!
Cijeneći Vaš dosadašnji doprinos u donacijama koje su uvelike doprinijele radu Caritasa župe sv. Ante i Caritasove pučke kuhinje u Kninu, obraćam Vam se ovom zamolbom i molim Vas da nam i sada pred Advent i nadolazeći Božić pomognete, prema Vašim mogućnostima.
Zahvalni smo Vam za darove ljubavi i milosrđa, a osobito smo zahvalni za duhovnu potporu koju ste nam uvijek i iznova pružali suosjećajući sa siromašnima i bolesnima pomažući ih u njihovoj slabosti i patnji. Vaša ljubav i darovi koje ste iskazivali kroz protekle godine davali su potvrdu našem radu i bili su velika potpora našem nastojanju da život siromašnih učinimo dostojnim čovjeka. Kao i proteklih godina i ove godine upućujem Vam zamolbu i molim Vas da zajednički pomognemo siromašnima.
Molim Vas i potičem, da nam i ovoga Božića svojim darom pomognete prikupljanjem živežnih namirnica, higijenskih potrepština i novčanih sredstava za mnogobrojne siromašne koji svoje utočište traže u našem Caritasu.
Na skrbi Caritasa imamo 735 obitelji ili preko 2010 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svakodnevno kuhamo 83 topla obroka za 51 obitelj. Od tih 83 topa obroka 16 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.
Drage naša dobročiniteljice i dobročinitelji, neka i ovoga Božića iskra ljubavi i dobrote ispuni Vaše srce, kako prema Sinu Božjemu koji se nanovo rađa tako i prema bližnjemu u siromaštvu, osvješćujući u Vama potrebu, da davanjem obogatite vlastiti život. Neka snaga ponovnog Kristova rođenja ispuni Vaše srce milosrđem, potakne u Vama velikodušnost i ljubav prema onima koji su u potrebi, te na taj način siromašnima otkloni egzistencijalni strah i da im ohrabrenje za dostojan život, a njihovu nadu pretvori u stvarnost.
Sretan i blagoslovljen Božić i božićni blagdani Vama i Vašim obiteljima i neka Vam svi dani u Novoj 2016. godini budu ispunjeni blagoslovom!
U Kninu, 18. studenoga 2015.
fra Marko Duran, župnik

• Ponedjeljak, 18. ožujka 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Utorak, 19. ožujka 2019.- svetkovina sv. Josipa
    • Svete mise:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - 9,30 h u crkvi sv. Josipa i
    - 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 21. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 22. ožujka 2019. - Treći korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 23. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor

Aktualno

• 18. do 24. ožujka 2019.- „Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini“
    • Hrvatski Caritas od 18. do 24. ožujka organizira korizmenu akciju „Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini“. Priloge pomoći skupljat ćemo 24. ožujka, nakon nedjeljnih svetih misa.
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr