Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2014.

Poštovani!

Obraćam Vam se u ovo sveto korizmeno vrijeme, vrijeme, molitve, posta i iskazivanja dobrih djela prema sestrama i braći u potrebi, da otvorite svoja srca i prema svojim mogućnostima pomognete mnogobrojnim siromašnim korisnicima Caritasa župe Sv. Ante, kao i korisnicima naše pučke kuhinje u Kninu. Stavljamo naglasak kao i do sada, na pomoć u hrani i sredstvima za higijenu, kako za osobnu tako i za higijenu u domaćinstvu. Svi Vi koji biste željeli pomoći, a iz bilo kojeg razloga ne možete poslati pomoć u hrani i higijeni, možete svoj dar iskazati u novcu. Dobro došao nam je svaki vid karitativne pomoći. Posljedice krize i recesije teške su i vidljive u domovima mnogih naših korisnika. Ne smijemo dozvoliti da tama ovlada našim srcima i zakrili naš pogled pred potrebitima. Što su vremena teža, zajedništvo i solidarnost s najslabijima u našem društvu moraju biti snažniji! Svi smo pozvani činiti dobro. Imaš li malo, daj malo i ne oklijevaj pomoći sestru i brata u potrebi. Posljedice ove teške situacije, rezultirale su velikim porastom broja potrebitih u našem Caritasu u odnosu na prošlu godinu. Tako danas na skrbi Caritasa umjesto prošlogodišnjih 740 imamo 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.

Obitelji za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji i svi drugi kojima je pomoć potrebna, a koji iz bilo kojeg drugog razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Kroz višegodišnje djelovanje, zahvaljujući našim dobročiniteljima, pomogli smo mnogim obiteljima u različitim potrebama. Naš jedini zadatak sada je, da uz pomoć dobrih ljudi, osiguramo hranu za te mnogobrojne siromašne obitelji.

U ovo korizmeno vrijeme, ovom zamolbom pozivam i Tebe čitatelju ove zamolbe i potičem na djelatnu ljubav i pomoć obiteljima koje se nisu u stanju same nositi s oskudicom, bolešću i raznim drugim životnim poteškoćama. Siromašni za koje skrbimo trebaju Tvoju pomoć. Neka Te u toj odluci vode riječi Svetog Grgura: ''Nema djela po kojem bi se čovjek više s Bogom izmirio nego što je davanje milostinje bližnjemu u potrebi.'' Nadam se, da ćeš iskazati svoju ljubav i nesebično pomoći siromašnima i ublažiti njihove patnje prouzročene siromaštvom.

Sretan i blagoslovljen Uskrs i uskrsni blagdani!

fra Marko Duran, župnik

U Kninu 10. ožujka 2014.

• Ponedjeljak, 7. svibnja 2018.
      • 19,30 h - nakon večernje mise župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      • tada će mo podjeliti haljine i svijeće pa molimo roditelje da dođu skupa s djecom
      .
    • Utorak, 8. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
    • Srijeda, 9. svibnja 2018.
      • 19,30 h - iza večernje mise generalna je proba za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
    • Četvrtak, 10. svibnja 2018.-svetkovina Uzašašća našega Gospodina Isusa Krista
      • svete mise u 7, 9,30 i 19 h
    • Subota, 12. svibnja 2018.
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika i njihovih roditelja u Gospinoj crkvi.
      • 11 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi
    • Nedjelja, 13. svibnja 2018.
      • 11 h - slavlje prve pričesti u Gospinoj crkvi.
      • poslije svete mise u 19 h u Goispinoj crkvi biti će podjela darova za krizmanike

• Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.