Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2014.

Poštovani!

Obraćam Vam se u ovo sveto korizmeno vrijeme, vrijeme, molitve, posta i iskazivanja dobrih djela prema sestrama i braći u potrebi, da otvorite svoja srca i prema svojim mogućnostima pomognete mnogobrojnim siromašnim korisnicima Caritasa župe Sv. Ante, kao i korisnicima naše pučke kuhinje u Kninu. Stavljamo naglasak kao i do sada, na pomoć u hrani i sredstvima za higijenu, kako za osobnu tako i za higijenu u domaćinstvu. Svi Vi koji biste željeli pomoći, a iz bilo kojeg razloga ne možete poslati pomoć u hrani i higijeni, možete svoj dar iskazati u novcu. Dobro došao nam je svaki vid karitativne pomoći. Posljedice krize i recesije teške su i vidljive u domovima mnogih naših korisnika. Ne smijemo dozvoliti da tama ovlada našim srcima i zakrili naš pogled pred potrebitima. Što su vremena teža, zajedništvo i solidarnost s najslabijima u našem društvu moraju biti snažniji! Svi smo pozvani činiti dobro. Imaš li malo, daj malo i ne oklijevaj pomoći sestru i brata u potrebi. Posljedice ove teške situacije, rezultirale su velikim porastom broja potrebitih u našem Caritasu u odnosu na prošlu godinu. Tako danas na skrbi Caritasa umjesto prošlogodišnjih 740 imamo 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.

Obitelji za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji i svi drugi kojima je pomoć potrebna, a koji iz bilo kojeg drugog razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Kroz višegodišnje djelovanje, zahvaljujući našim dobročiniteljima, pomogli smo mnogim obiteljima u različitim potrebama. Naš jedini zadatak sada je, da uz pomoć dobrih ljudi, osiguramo hranu za te mnogobrojne siromašne obitelji.

U ovo korizmeno vrijeme, ovom zamolbom pozivam i Tebe čitatelju ove zamolbe i potičem na djelatnu ljubav i pomoć obiteljima koje se nisu u stanju same nositi s oskudicom, bolešću i raznim drugim životnim poteškoćama. Siromašni za koje skrbimo trebaju Tvoju pomoć. Neka Te u toj odluci vode riječi Svetog Grgura: ''Nema djela po kojem bi se čovjek više s Bogom izmirio nego što je davanje milostinje bližnjemu u potrebi.'' Nadam se, da ćeš iskazati svoju ljubav i nesebično pomoći siromašnima i ublažiti njihove patnje prouzročene siromaštvom.

Sretan i blagoslovljen Uskrs i uskrsni blagdani!

fra Marko Duran, župnik

U Kninu 10. ožujka 2014.

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS