Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2014.

Poštovani!

Obraćam Vam se u ovo sveto korizmeno vrijeme, vrijeme, molitve, posta i iskazivanja dobrih djela prema sestrama i braći u potrebi, da otvorite svoja srca i prema svojim mogućnostima pomognete mnogobrojnim siromašnim korisnicima Caritasa župe Sv. Ante, kao i korisnicima naše pučke kuhinje u Kninu. Stavljamo naglasak kao i do sada, na pomoć u hrani i sredstvima za higijenu, kako za osobnu tako i za higijenu u domaćinstvu. Svi Vi koji biste željeli pomoći, a iz bilo kojeg razloga ne možete poslati pomoć u hrani i higijeni, možete svoj dar iskazati u novcu. Dobro došao nam je svaki vid karitativne pomoći. Posljedice krize i recesije teške su i vidljive u domovima mnogih naših korisnika. Ne smijemo dozvoliti da tama ovlada našim srcima i zakrili naš pogled pred potrebitima. Što su vremena teža, zajedništvo i solidarnost s najslabijima u našem društvu moraju biti snažniji! Svi smo pozvani činiti dobro. Imaš li malo, daj malo i ne oklijevaj pomoći sestru i brata u potrebi. Posljedice ove teške situacije, rezultirale su velikim porastom broja potrebitih u našem Caritasu u odnosu na prošlu godinu. Tako danas na skrbi Caritasa umjesto prošlogodišnjih 740 imamo 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.

Obitelji za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji i svi drugi kojima je pomoć potrebna, a koji iz bilo kojeg drugog razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Kroz višegodišnje djelovanje, zahvaljujući našim dobročiniteljima, pomogli smo mnogim obiteljima u različitim potrebama. Naš jedini zadatak sada je, da uz pomoć dobrih ljudi, osiguramo hranu za te mnogobrojne siromašne obitelji.

U ovo korizmeno vrijeme, ovom zamolbom pozivam i Tebe čitatelju ove zamolbe i potičem na djelatnu ljubav i pomoć obiteljima koje se nisu u stanju same nositi s oskudicom, bolešću i raznim drugim životnim poteškoćama. Siromašni za koje skrbimo trebaju Tvoju pomoć. Neka Te u toj odluci vode riječi Svetog Grgura: ''Nema djela po kojem bi se čovjek više s Bogom izmirio nego što je davanje milostinje bližnjemu u potrebi.'' Nadam se, da ćeš iskazati svoju ljubav i nesebično pomoći siromašnima i ublažiti njihove patnje prouzročene siromaštvom.

Sretan i blagoslovljen Uskrs i uskrsni blagdani!

fra Marko Duran, župnik

U Kninu 10. ožujka 2014.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.