Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2015.

U ovo korizmeno vrijeme, vrijeme nade, uskrsne radosti i mira, želim Vas zamoliti, da pred ovaj veliki blagdan uskrsnuća Kristova otvorite svoja srca i svojim darom pomognete siromašne obitelji za koje skrbimo preko našega župnog Caritasa i pučke kuhinje. Neka Vaš dar bude izraz ljubavi i želje, da kroz molitvu, post, odricanje i darivanje potrebitih u korizmi, osjetite duboko dioništvo u trpljenju siromašnih, kako biste se što više suobličili muci i uskrsnuću Kristovu.
Broj potrebitih u našem Caritasu se kroz proteklu godinu ponovno povećao, pa sada umjesto dosadašnjih 837 obitelji, pomažemo 919 obitelji ili oko 2548 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 102 topla obroka. Od tih 102 topla obroka, 26 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obitelji za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji i svi drugi kojima je pomoć potrebna, a koji iz bilo kojeg drugog razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Nadam se, da ćemo i ovoga Uskrsa uz pomoć Vas, naših dragih dobročinitelja uspjeti priskrbiti osnovne živežne i higijenske namirnice za siromašne obitelji o kojima skrbimo.
Poštovani, neka svjetlo Duha Svetoga rasvijetli i u Vama darovanu ljubav Isusovu u danima muke i uskrsnuća Njegova, da biste, potaknuti tom žrtvom i ljubavi kroz pokoru i odricanje, mogli darovati svoju ljubav siromašnima o kojima skrbimo u našem župnom Caritasu.
Sretan Uskrs i uskrsni blagdani od srca Vam želi,
fra Marko Duran, župnik

U Kninu 24. veljače 2015.

• Ponedjeljak, 7. svibnja 2018.
      • 19,30 h - nakon večernje mise župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      • tada će mo podjeliti haljine i svijeće pa molimo roditelje da dođu skupa s djecom
      .
    • Utorak, 8. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
    • Srijeda, 9. svibnja 2018.
      • 19,30 h - iza večernje mise generalna je proba za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
    • Četvrtak, 10. svibnja 2018.-svetkovina Uzašašća našega Gospodina Isusa Krista
      • svete mise u 7, 9,30 i 19 h
    • Subota, 12. svibnja 2018.
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika i njihovih roditelja u Gospinoj crkvi.
      • 11 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi
    • Nedjelja, 13. svibnja 2018.
      • 11 h - slavlje prve pričesti u Gospinoj crkvi.
      • poslije svete mise u 19 h u Goispinoj crkvi biti će podjela darova za krizmanike

• Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.