Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2015.

U ovo korizmeno vrijeme, vrijeme nade, uskrsne radosti i mira, želim Vas zamoliti, da pred ovaj veliki blagdan uskrsnuća Kristova otvorite svoja srca i svojim darom pomognete siromašne obitelji za koje skrbimo preko našega župnog Caritasa i pučke kuhinje. Neka Vaš dar bude izraz ljubavi i želje, da kroz molitvu, post, odricanje i darivanje potrebitih u korizmi, osjetite duboko dioništvo u trpljenju siromašnih, kako biste se što više suobličili muci i uskrsnuću Kristovu.
Broj potrebitih u našem Caritasu se kroz proteklu godinu ponovno povećao, pa sada umjesto dosadašnjih 837 obitelji, pomažemo 919 obitelji ili oko 2548 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 102 topla obroka. Od tih 102 topla obroka, 26 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obitelji za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji i svi drugi kojima je pomoć potrebna, a koji iz bilo kojeg drugog razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Nadam se, da ćemo i ovoga Uskrsa uz pomoć Vas, naših dragih dobročinitelja uspjeti priskrbiti osnovne živežne i higijenske namirnice za siromašne obitelji o kojima skrbimo.
Poštovani, neka svjetlo Duha Svetoga rasvijetli i u Vama darovanu ljubav Isusovu u danima muke i uskrsnuća Njegova, da biste, potaknuti tom žrtvom i ljubavi kroz pokoru i odricanje, mogli darovati svoju ljubav siromašnima o kojima skrbimo u našem župnom Caritasu.
Sretan Uskrs i uskrsni blagdani od srca Vam želi,
fra Marko Duran, župnik

U Kninu 24. veljače 2015.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.