Kulturno vijeće grada Knina
i Franjevački samostan sv. Ante
organizirali su predstavljanje knjige
DARIO KORDIĆ – dokumenti i svjedočanstva

Predstavljanje je održano 12. kolovoza (utorak)u samostanskoj dvorani u 19:30 satiedili publicisti i Dragovoljci Domovinskog rata Mladen Perković i Miroslav Piplica. U knjizi su objavljeni doku. Gvardijan je na početku pozvao nazočne na molitvu kojom je započelo predstavljanje knjige „Dario Kordić – da se ne zaboravi“. Knjigu su o Dariu Kordiću priredili i urmenti Haaškog suda i niz tekstova o Kordiću.

Na samom početku gvardijan fra Marko Duran nazočne je pozvao na molitvu, te se nakon molitve obratio nazočnima s par pozdravnih riječi.
Nakon gvardijana nazočnima se obratio pjesnik Ante Nadomir Tadić Šutra. Izrecitirao je i pjesmu koju je napisao u čast Dariu Kordiću.

Miroslav Piplica govorio je o puštanju iz zatvora Daria Kordića nakon izdržane dvije trećine ukupne kazne. Uprava zatvora Karlaua u Grazu (Austrija), gdje je Dario izdržavao kaznu, podnijela je zahtjev da ga se zbog dobrog vladanja pusti na slobodu nakon isteka dvije trećine ukupne kazne. Dario je pušten na slobodu.

Da se je tražilo od Daria kao uvjet puštanja na slobodu pokajanje za ono za što je okrivljen, on se ne bi pokajao jer se ne osjeća krivim i nastavio bi služiti i preostalih osam godina i devet mjeseci preostale kazne, kazao je Piplica.

Dario Kordić je govorio o tome kako je na nj djelovala milost Božja te kako se predao u Božje ruke od prvog suđenja do izlaska iz zatvora. Nije mu bilo lako prihvatiti zatvorsku kaznu od 25. godina. Kazna mu je to teže pala jer je znao da nije kriv. Rekao je: „Ja sam to prihvatio kao svoj križ i da kroz patnju sazorim u prijatelja Božjega“.

Dario je velik i po tome što nije opteretio nikoga drugoga, a mogao je, jer su mu nudili različite nagodbe tijekom postupka. Bit je bila u tomu da okrivi predsjednika Tuđmana i ministra Šuška i tada bi mu se kazna drastično smanjila. On je rekao: „To ne mogu. Kako ću se u tom slučaju moći pogledati u zrcalo, kako ću stati pred svoju djecu i pogledati ih u oči“. On je moralna veličina jer je preuzeo na sebe teret krivnje koja nije utemeljena na činjenicama.

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS