Donatorsko-aukcijska prodaja slika i crteža

Grad Knin organizirao je - u suradnji s Franjevačkom provincijom Presvetog Otkupitelja i Muzejom Grada Knina - u utorak, 5. kolovoza 2014., donatorsko-aukcijsku prodaju slika i crteža, a u cilju završetka i posvete Gospine crkve 2015.-te god. Projekt je u završnoj fazi izgradnje zahvaljujući razumijevanju Vlade RH koja je do sada za crkvu izdvojila 9,8 mil. kuna ali i zahvaljujući brojnim donatorima iz Hrvatske i svijeta. Ukupna investicija iznosi oko 22 mil. kuna.

Prvog dana prodaje prikupljeno je pola milijuna kuna za gradnju. Na otvaranju donatorsko-aukcijske prodaje nazočnima su se prigodnim riječima obratili: gđa. Josipa Rimac, gradonačelnica Grada Knina, gosp. Goran Pauk, župan Šibensko-kninske županije, i fra Joško Kodžoman, provincijal Provincije Presvetog Otkupitelja. Svi su izrazili uvjerenje da ćemo 2015.-te god. Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja proslaviti u novoj crkvi.
Slike i crteži moći će se kupiti do 31. kolovoza. Ukupno ih je 206 ponuđeno na prodaju (od 83. autora), a podijeljene su u 3 kategorije. Prilog ili donaciju za izgradnju Gospine crkve u Kninu kroz ovu donatorsko-aukcijsku prodaju slika možete uplatiti po odluci Grada Knina na žiro račun Kninskog muzeja HR4423300031100091528, model HR00, poziv na broj odobrenja redni broj slike i naziv slike koji će se nalaziti na potvrdi-vaučeru prilikom odabira slike, a čiji će ukupni prihod po završetku ove aukcije biti uplaćen Franjevačkoj provinciji Presvetog Otkupitelja (Split), koja je investitor projekta. Grad Knin će na svojoj mrežnoj stranici obavijestiti javnost o ukupno prikupljenom iznosu sredstava.

Slike su nastale u devetogodišnjim kolonijama koje organizira "Likovna udruga Grada Knina" na Dinari u prigodi "Oluje". Slike i crteži bit će zahvala i podsjetnik svima onima koji su na ovaj način odlučili dati prilog za izgradnju crkve.

• Utorak, 22. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
      • susret ministranata je poslije večernje svete mise kako bi se dogovorili o odlasku na susret ministranata u Šibenik, u subotu 26. svibnja
    • Subota, 26. svibnja 2018.- Gospa od Karavaja
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika u Gospinoj crkvi.
      • 10,30 h – probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi

• Svibanjska pobožnost
      • Svakim danom kroz svibanj prije večernje svete mise u Gospinoj crkvi molimo svibanjsku pobožnost
    • Hodočašće u Svetu zemlju
      • U pripremi obilježavanja 50. obljetnice kanonizacije sv. Nikole Tavelića, prvog hrvatskog svetca, Šibenska biskupija i Hrvatska provincija sv. Jeronima organiziraju hodočašće vjernika Šibenske biskupije u Svetu zemlju od 12. do 19. ožujka 2019. godine.
      Rok za prijavu hodočasnika je 8. lipnja 2018. Cijena puta je 10 000 Kn.
    • Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.