Donatorsko-aukcijska prodaja slika i crteža

Grad Knin organizirao je - u suradnji s Franjevačkom provincijom Presvetog Otkupitelja i Muzejom Grada Knina - u utorak, 5. kolovoza 2014., donatorsko-aukcijsku prodaju slika i crteža, a u cilju završetka i posvete Gospine crkve 2015.-te god. Projekt je u završnoj fazi izgradnje zahvaljujući razumijevanju Vlade RH koja je do sada za crkvu izdvojila 9,8 mil. kuna ali i zahvaljujući brojnim donatorima iz Hrvatske i svijeta. Ukupna investicija iznosi oko 22 mil. kuna.

Prvog dana prodaje prikupljeno je pola milijuna kuna za gradnju. Na otvaranju donatorsko-aukcijske prodaje nazočnima su se prigodnim riječima obratili: gđa. Josipa Rimac, gradonačelnica Grada Knina, gosp. Goran Pauk, župan Šibensko-kninske županije, i fra Joško Kodžoman, provincijal Provincije Presvetog Otkupitelja. Svi su izrazili uvjerenje da ćemo 2015.-te god. Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja proslaviti u novoj crkvi.
Slike i crteži moći će se kupiti do 31. kolovoza. Ukupno ih je 206 ponuđeno na prodaju (od 83. autora), a podijeljene su u 3 kategorije. Prilog ili donaciju za izgradnju Gospine crkve u Kninu kroz ovu donatorsko-aukcijsku prodaju slika možete uplatiti po odluci Grada Knina na žiro račun Kninskog muzeja HR4423300031100091528, model HR00, poziv na broj odobrenja redni broj slike i naziv slike koji će se nalaziti na potvrdi-vaučeru prilikom odabira slike, a čiji će ukupni prihod po završetku ove aukcije biti uplaćen Franjevačkoj provinciji Presvetog Otkupitelja (Split), koja je investitor projekta. Grad Knin će na svojoj mrežnoj stranici obavijestiti javnost o ukupno prikupljenom iznosu sredstava.

Slike su nastale u devetogodišnjim kolonijama koje organizira "Likovna udruga Grada Knina" na Dinari u prigodi "Oluje". Slike i crteži bit će zahvala i podsjetnik svima onima koji su na ovaj način odlučili dati prilog za izgradnju crkve.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.