Duhovna obnova
na temu "Krist Otkupitelj"

U našoj se župi od 1. do 4. ožujka održala duhovna obnova na temu „Krist Otkupitelj“ koju je predvodio fra Ivan Matić iz samoborskog „Tabora“.
Svaki dan od 17 sati je slijedio program koji se sastojao od duhovnog nagovora, krunice, mise i klanjanja pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. Vjernici su također imali priliku i za osobni razgovor s voditeljem.
Teme o kojima se govorilo su bile o neizmjernoj i neshvatljivoj ljubavi koju Gospodin ima za sve nas, o potrebi čovjeka za Bogom jer što god čovjek krene graditi bez Boga, to je kao da je na pijesku gradio, srušit će se. O oproštenju jer kako kaže, ako nisi oprostio onda si ti taj koji nisi u miru s Gospodinom i tebe to muči. O važnosti sakramenta svete ispovijedi, a posebno euharistije preko koje smo jedno s Isusom, preko koje mi postajemo kako je to fra Ivan rekao hodajući tabernakul. Ova je duhovna obnova bila priprava za otvaranje naših srdaca milosrđu Božjem i iščekivanju Kristova Uskrsnuća.
Puna crkva kroz ova četiri dana je dokaz da samo Gospodin može obnoviti i ispuniti naša srca i da na njegovom izvoru nikada nećemo ostati žedni.
Marina Miljak

PRVI DAN - Utorak, 1. ožujka 2016.

.

DRUGI DAN - Srijeda, 2. ožujka 2016.

.

TEĆI DAN - Četvrtak, 3. ožujka 2016.

.

ČETVRTI DAN - Petak, 4. ožujka 2016.

.

• Utorak, 22. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
      • susret ministranata je poslije večernje svete mise kako bi se dogovorili o odlasku na susret ministranata u Šibenik, u subotu 26. svibnja
    • Subota, 26. svibnja 2018.- Gospa od Karavaja
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika u Gospinoj crkvi.
      • 10,30 h – probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi

• Svibanjska pobožnost
      • Svakim danom kroz svibanj prije večernje svete mise u Gospinoj crkvi molimo svibanjsku pobožnost
    • Hodočašće u Svetu zemlju
      • U pripremi obilježavanja 50. obljetnice kanonizacije sv. Nikole Tavelića, prvog hrvatskog svetca, Šibenska biskupija i Hrvatska provincija sv. Jeronima organiziraju hodočašće vjernika Šibenske biskupije u Svetu zemlju od 12. do 19. ožujka 2019. godine.
      Rok za prijavu hodočasnika je 8. lipnja 2018. Cijena puta je 10 000 Kn.
    • Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.