Frama: Primanja i obećanja

Članovi mjesnog bratstva Franjevačke mladeži Knin imali su primanja i obećanja u subotu, 24. siječnja 2015. Euharistijskim slavljem u crkvi Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta predsjedao je fra Ivan Lukač, a koncelebrirao je fra Božo Mandarić iz Gračaca.
U mjesno bratstvo Franjevačke mladeži primljeno je 5 framaša, a 16 ih je dalo obećanja na godinu dana. Obred primanja i obećanja predvodili su Leonardo Tomić, predsjednik Frame Knin, i fra Ivan, mjesni duhovni asistent. Liturgijsko pjevanje animirao je Gospin VIS. Osim domaćina, na slavlju je sudjelovali framaši iz Zadra sa s. Ritom i Frama iz Gračaca.
Nakon euharistijskog slavlja, domaćini i njihovi gosti imali su domjenak u dvorani samostana Sv. Ante Padovanskog. Neizostavna je bila i pjesma uz gitare.
Izabrano je novo vijeće Frame Knin, a nazočila je predsjednica područnog vijeća Ivana Vinac:
Predsjednik: Tomislav Maričić
Potpredsjednik: Davor Šimičević
Voditelj formacije: Kristijan Tuka
Tajnik: Anja Marijanović
Blagajnik: Marko Sikavica
Za primanja i obećanja članovi Frame neposredno su se pripravili duhovnom obnovom, koja je bila u petak, 23. siječnja koju je predvodio fra Eduard Sokol..

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi