XVII. redovna i
VII. izborna nacionalna skupština Frame

U Samoboru (Taboru) od 10. – 12. listopada 2014. godine održana je XVII. Redovna i VII. Izborna nacionalna skupština Frame (Franjevačke mladeži). Okupili su se predstavnici pet područnih bratstava Frame: Splitsko – dubrovačkog, Zadarsko – šibenskog, Primorsko – istarskog, Zagrebačkog i Osječkoj područja.
Na redovnoj nacionalnoj skupštini predstavnici nacionalnog bratstva Frame iznijeli su izvještaje svoje službe u protekle dvije godine. Osim toga raspravljalo se o Nacionalnom seminaru za voditelje formacije i odgovorne u bratstvima Frame koji će se održati u Rijeci - Trsat, priznavanju pravne osobnosti Frame, nacionalnom susretu Frame koji će se organizirati ove godine u Čakovcu i mnogim drugim temama koje su aktualne u životima svakog područnog bratstva. Svaki dan bio je ispunjen od jutra do navečer. Redovna skupština je bila radna, ali svaki dan je bilo prilike kroz sv. Misu zahvaliti Bogu što nam pomaže i vodi nas.
U subotu 11. listopada na VII. Izbornoj nacionalnoj skupštini izabrani su novi vijećnici koji će voditi nacionalno bratstvo Frame sljedeće dvije godine:
• Predsjednica: Marta Radoš (Frama Zagreb – Kaptol)
• Potpredsjednik: Antonio Stanešić (Frama Zagreb – Siget)
• Voditelj formacije: Antonio Šarin (Frama Rijeka – Trsat)
• Tajnica: Antonija Meštrović (Frama Zagreb – Kaptol)
• Blagajnica: Marta Klemenčić (Frama Varaždin)
Ivana Vinac

• Utorak, 22. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
      • susret ministranata je poslije večernje svete mise kako bi se dogovorili o odlasku na susret ministranata u Šibenik, u subotu 26. svibnja
    • Subota, 26. svibnja 2018.- Gospa od Karavaja
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika u Gospinoj crkvi.
      • 10,30 h – probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi

• Svibanjska pobožnost
      • Svakim danom kroz svibanj prije večernje svete mise u Gospinoj crkvi molimo svibanjsku pobožnost
    • Hodočašće u Svetu zemlju
      • U pripremi obilježavanja 50. obljetnice kanonizacije sv. Nikole Tavelića, prvog hrvatskog svetca, Šibenska biskupija i Hrvatska provincija sv. Jeronima organiziraju hodočašće vjernika Šibenske biskupije u Svetu zemlju od 12. do 19. ožujka 2019. godine.
      Rok za prijavu hodočasnika je 8. lipnja 2018. Cijena puta je 10 000 Kn.
    • Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.