XVII. redovna i
VII. izborna nacionalna skupština Frame

U Samoboru (Taboru) od 10. – 12. listopada 2014. godine održana je XVII. Redovna i VII. Izborna nacionalna skupština Frame (Franjevačke mladeži). Okupili su se predstavnici pet područnih bratstava Frame: Splitsko – dubrovačkog, Zadarsko – šibenskog, Primorsko – istarskog, Zagrebačkog i Osječkoj područja.
Na redovnoj nacionalnoj skupštini predstavnici nacionalnog bratstva Frame iznijeli su izvještaje svoje službe u protekle dvije godine. Osim toga raspravljalo se o Nacionalnom seminaru za voditelje formacije i odgovorne u bratstvima Frame koji će se održati u Rijeci - Trsat, priznavanju pravne osobnosti Frame, nacionalnom susretu Frame koji će se organizirati ove godine u Čakovcu i mnogim drugim temama koje su aktualne u životima svakog područnog bratstva. Svaki dan bio je ispunjen od jutra do navečer. Redovna skupština je bila radna, ali svaki dan je bilo prilike kroz sv. Misu zahvaliti Bogu što nam pomaže i vodi nas.
U subotu 11. listopada na VII. Izbornoj nacionalnoj skupštini izabrani su novi vijećnici koji će voditi nacionalno bratstvo Frame sljedeće dvije godine:
• Predsjednica: Marta Radoš (Frama Zagreb – Kaptol)
• Potpredsjednik: Antonio Stanešić (Frama Zagreb – Siget)
• Voditelj formacije: Antonio Šarin (Frama Rijeka – Trsat)
• Tajnica: Antonija Meštrović (Frama Zagreb – Kaptol)
• Blagajnica: Marta Klemenčić (Frama Varaždin)
Ivana Vinac

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS