Zvonjava sa zvonika nove crkve
od 17. prosinca 2014.

Zvuci novih kninskih zvona širili su se Zvonimirovim gradom u srijedu, 17. prosinca 2014. Točno u 16 sati skladna zvonjava četiriju zvona sa zvonika crkve ispisala je novu stranicu povijesti kninske župne zajednice, koja broji više od 10.000 vjernika. Ovo je još jedan znakovit događaj prema otvorenju i posveti crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta, u kojoj ćemo 5. kolovoza 2015. proslaviti Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.
Nova zvona blagoslovio je 29. listopada 2014. fra Marko Duran, gvardijan, župnik i dekan. Nazočila su braća iz samostana i predstavnici Grada Knina. Sva zvona su livena u poznatoj ljevaonici zvona „De Poli“ iz mjesta Vittorio Veneto u blizini Venecije. Ova ljevaonica djeluje bez prekida od 1453. godine. Sljedećeg dana zvona su podignuta na zvonik te je moglo započeti njihovo postavljanje i elektrifikacija.
Kninjanke i Knjinjani s radošću prate radove na novoj crkvi, u čijoj gradnji sudjeluje sav hrvatski narod.
Uz samostansku crkvu Sv. Ante Padovanskog, bogoslužje se vrši u skladištu tvornice vijaka DIV, koje već godinama služi za privremenu crkvu. Samostanska crkva je na rubu Grada, uz samu rijeku Krku, i nije odveć velika. Stoga se većina liturgijskih slavlja održava u privremenoj crkvi, koja ne odgovara teološko-liturgijskim zahtjevima.
I svećenici i vjerni narod Božji – svjesni napora Provincije Presvetog Otkupitelja, Šibenske biskupije i Grada Knina – upravljaju pogled prema Našoj Gospi, čijem zagovoru povjeravaju dovršetak izgradnje crkve.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.