Hodočašće u Međugorje
18. listopada 2014.

Župa sv. Ante je 18. listopada 2014. za sve župljane organizirala hodočašće Gospi u Međugorje. Krenuli smo u ranim jutarnjim satima, nas ukupno 150 župljana i fra Ivanom Lukačem. Svratili smo u samostan u Sinju gdje nas je primio gvardijan fra Petar Klapež i fra Antonio Mravak.
Zatim smo se uputili u Imotski gdje smo obišli samostan i jezera.
Po samom dolasku u Međugorje najprije smo se poklonili Isusu u crkvi. Odmah smo se zaputili na Podbrdo. Mjesto Gospina ukazanja. Razmatrajući radosna otajstva krunice došli smo do Gospina kipa gdje je svatko imao priliku za osobnu molitvu u tišini.
Nakon toga smo prisustvovali večernjem molitvenom programu koji je započeo u 17 h molitvom krunice. Vrijeme prije toga smo iskoristili za ispovijed i sudjelujući u svetoj misi.
Vjerujem da su se svi svojim domovima vratili duhovno ispunjeni i obogaćeni, srcima punim mira i radosti koju nam je Bog dao po Mariji u ovom svetom mjestu.
I. M.

• Ponedjeljak, 7. svibnja 2018.
      • 19,30 h - nakon večernje mise župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      • tada će mo podjeliti haljine i svijeće pa molimo roditelje da dođu skupa s djecom
      .
    • Utorak, 8. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
    • Srijeda, 9. svibnja 2018.
      • 19,30 h - iza večernje mise generalna je proba za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
    • Četvrtak, 10. svibnja 2018.-svetkovina Uzašašća našega Gospodina Isusa Krista
      • svete mise u 7, 9,30 i 19 h
    • Subota, 12. svibnja 2018.
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika i njihovih roditelja u Gospinoj crkvi.
      • 11 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi
    • Nedjelja, 13. svibnja 2018.
      • 11 h - slavlje prve pričesti u Gospinoj crkvi.
      • poslije svete mise u 19 h u Goispinoj crkvi biti će podjela darova za krizmanike

• Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.