Hodočašće u Međugorje
18. listopada 2014.

Župa sv. Ante je 18. listopada 2014. za sve župljane organizirala hodočašće Gospi u Međugorje. Krenuli smo u ranim jutarnjim satima, nas ukupno 150 župljana i fra Ivanom Lukačem. Svratili smo u samostan u Sinju gdje nas je primio gvardijan fra Petar Klapež i fra Antonio Mravak.
Zatim smo se uputili u Imotski gdje smo obišli samostan i jezera.
Po samom dolasku u Međugorje najprije smo se poklonili Isusu u crkvi. Odmah smo se zaputili na Podbrdo. Mjesto Gospina ukazanja. Razmatrajući radosna otajstva krunice došli smo do Gospina kipa gdje je svatko imao priliku za osobnu molitvu u tišini.
Nakon toga smo prisustvovali večernjem molitvenom programu koji je započeo u 17 h molitvom krunice. Vrijeme prije toga smo iskoristili za ispovijed i sudjelujući u svetoj misi.
Vjerujem da su se svi svojim domovima vratili duhovno ispunjeni i obogaćeni, srcima punim mira i radosti koju nam je Bog dao po Mariji u ovom svetom mjestu.
I. M.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.