Hodočašća - posjeti našoj župi

PODBABLJE – posjet ministranata

U posplijepodnevnim satima 12. listopada 2014. sa svojim ministrantima našu župu posjetio je fra Nedjeljko Čarapić, župnik župe Podbablje.

KAŠINA – Župno hodočašće u Knin i Karlovac

Župljani župe Kašinae sa svojim župnikom don Matijom Pavlakovićem, prigodom Dana neovisnosti 8. listopada 2014. hodočastili su u Knin i Karlovac. U Knin su stigli oko 11. sati . U crkvi sv. Ante dočekao ih je i pozdravio gvardijan fra Marko Duran.
Upoznao uh je ukratko s poviješću župe i samostana od Zvonimirova vremena do danas. Posebno se osvrnuo na stradanja, progone hrvata i razaranja crkava i kuća u Domovinskom ratu te o povratku i životu u župi. Zatim su slavili svetu misu u crkvi sv. Ante. Nakon mise pošli su na tvrđavu gdje ih je dočekala kustosica muzeja Katarina Gugo i provela cijelom tvrđavom. Opširno im je protumačila povijest tvrđave.
Nakon obilaska tvrđave hodočasnici su željeli vidjeti crkvu - gradilište Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta -a što im je i omogućeno. Nakon obilaska gradilišta uputili su se prema Karlovcu.
Kašina je dio grada Zagreba i pripada gradskoj četvrti Sesvete čije je najstarije naselje.

• Ponedjeljak, 24. rujna 2018.
      • 20 h - u novoj dvorani Gospine crkve susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 26. rujna 2018.- "40 dana za život"
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 h ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Četvrtak, 27. rujna 2018.
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 i 16 h - poslijepodne
    • Petak, 28. rujna 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 29. rujna 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11:00 h je pjevanje za dječiji zbor. Pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe, a posebno prošlogodišnje prvopričesnike
      Za ovogodišnje prvopričesnike je obavezno doći na probe pjevanja.
      Također pozivamo i sve ostale pjevače i svirače da se priključe u neki od naših bendova ili zborova, svi ste dobrodošli.

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.