Hodočašće krizmanika na Trsat

U srijedu 8. listopada 2014. pedesetak krizmanika župe sv. Ante iz Knina hodočastilo je Majci Božjoj Trsatskoj. Krizmanici su se odazvali na ovo hodočašće Majci milosti pred čijim smo čudotvornim likom pjesmom i molitvom obilazeći njezin oltar izrekli naše nakane i zahvale. Zahvaljujemo gvardijanu fra Antunu Jasenoviću čuvaru svetišta koji na nam objasnio povijest svetišta.
Sudjelovali smo s ostalim hodočasnicima i slavili Svetu misu, a mnogi su pristupili i sakramentu pomirenja. Nakon mise spustili smo se na Korzo da bismo barem nakratko osjetili blagodat mora. Raspjevani uputili prema Kninu. Na povratku posjetili smo Senj. Mi smo pjesmom zahvalili Bogu za divan dan i primljene milosti u nadi ponovnog susreta s Gospom trsatskom sljedeće godine.
Sudionik

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.