Hodočašće krizmanika na Trsat

U srijedu 8. listopada 2014. pedesetak krizmanika župe sv. Ante iz Knina hodočastilo je Majci Božjoj Trsatskoj. Krizmanici su se odazvali na ovo hodočašće Majci milosti pred čijim smo čudotvornim likom pjesmom i molitvom obilazeći njezin oltar izrekli naše nakane i zahvale. Zahvaljujemo gvardijanu fra Antunu Jasenoviću čuvaru svetišta koji na nam objasnio povijest svetišta.
Sudjelovali smo s ostalim hodočasnicima i slavili Svetu misu, a mnogi su pristupili i sakramentu pomirenja. Nakon mise spustili smo se na Korzo da bismo barem nakratko osjetili blagodat mora. Raspjevani uputili prema Kninu. Na povratku posjetili smo Senj. Mi smo pjesmom zahvalili Bogu za divan dan i primljene milosti u nadi ponovnog susreta s Gospom trsatskom sljedeće godine.
Sudionik

• Utorak, 22. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
      • susret ministranata je poslije večernje svete mise kako bi se dogovorili o odlasku na susret ministranata u Šibenik, u subotu 26. svibnja
    • Subota, 26. svibnja 2018.- Gospa od Karavaja
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika u Gospinoj crkvi.
      • 10,30 h – probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi

• Svibanjska pobožnost
      • Svakim danom kroz svibanj prije večernje svete mise u Gospinoj crkvi molimo svibanjsku pobožnost
    • Hodočašće u Svetu zemlju
      • U pripremi obilježavanja 50. obljetnice kanonizacije sv. Nikole Tavelića, prvog hrvatskog svetca, Šibenska biskupija i Hrvatska provincija sv. Jeronima organiziraju hodočašće vjernika Šibenske biskupije u Svetu zemlju od 12. do 19. ožujka 2019. godine.
      Rok za prijavu hodočasnika je 8. lipnja 2018. Cijena puta je 10 000 Kn.
    • Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.