IZJAVA o proslavi
20. obljetnice oslobođenja Knina

Kao čuvari baštine i narodne svijesti, franjevci žarko žele s hrvatskim narodom podijeliti radost Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, koji se na osobit način slavi u Kninu 5. kolovoza. Posebno nas veseli otvorenje crkve Gospe Velikog Zavjeta u Zvonimirovom gradu, za što su molile generacije vjernika.
S obzirom da se u posljednje vrijeme uočava težnja da se proslava u Kninu umanji pa čak i izmjesti iz grada na Krki – jasno i snažno odbacujemo takva nastojanja koja ne uzimaju u obzir važnost Knina u memoriji Hrvatica i Hrvata.
Biskupija, Kapitul, Knin, Kosovo… i danas jasno svjedoče da povijest na ovom prostoru nije šutjela. Novija, pak, povijest svjedoči o snazi hrvatskog zajedništva i ljubavi hrvatskog čovjeka prema rodnoj grudi.
Vukovar i Knin osvjetljuju istinu mladim generacijama, predajući im ideale za koje su se borili njihovi očevi i majke. Predstavnici naroda i svi domoljubi prepoznat će da se samo na izvoru memorije mogu aktualizirati vrijednosti hrvatske povijesti te će učiniti sve da proslava 20. obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja u Zvonimirovom gradu bude zlatnim slovima upisana u knjigu hrvatske povijesti, kako bi bistra Krka i dalje sljedećim naraštajima pripovijedala o borbi za krst časni i slobodu zlatnu.
Kninski franjevci

• Utorak, 22. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
      • susret ministranata je poslije večernje svete mise kako bi se dogovorili o odlasku na susret ministranata u Šibenik, u subotu 26. svibnja
    • Subota, 26. svibnja 2018.- Gospa od Karavaja
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika u Gospinoj crkvi.
      • 10,30 h – probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi

• Svibanjska pobožnost
      • Svakim danom kroz svibanj prije večernje svete mise u Gospinoj crkvi molimo svibanjsku pobožnost
    • Hodočašće u Svetu zemlju
      • U pripremi obilježavanja 50. obljetnice kanonizacije sv. Nikole Tavelića, prvog hrvatskog svetca, Šibenska biskupija i Hrvatska provincija sv. Jeronima organiziraju hodočašće vjernika Šibenske biskupije u Svetu zemlju od 12. do 19. ožujka 2019. godine.
      Rok za prijavu hodočasnika je 8. lipnja 2018. Cijena puta je 10 000 Kn.
    • Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.