Ministar Šustar obišao Gospinu crkvu
1. travnja 2016.

Ministar znanosti, obrazovanja i športa Predrag Šustar je u svom dvodnevnom posjetu Kninu, 1. travnja 2016. obišao crkvu Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta gdje su ga dočakali fra Marko Duran, gvardijan i župnik i fra Ivan Lukač, samostanski vikar.
Ministru su dočekli i Nikola Blažević, kninski gradonačelnik, saborska zastupnica Josipa Rimac i donedavna kninska gradonačelnica u tri mandata, zamjenik gradonačelnika Slaven Ivić i Tomislav Vrdoljak, šibensko-kninski dožupan. Ministar je obišao i kninske osnovne i srednje škole.
Prvog dana posjeta, 31. ožujka 2016., ministar je posjetio Veleučilište Marka Marulića, studentski dom u izgradnji s novim prostorom gradske knjižnice te buduće inovacijsko središte. Dočekali su ga gradonačelnik Nikola Blažević za suradnicima, saborska zastupnica Josipa Rimac, predsjednik Gradskog vijeća Marinko Tokmakčija, Goran Pauk, šibensko-kninski župan i v.d. dekanica kninskog Veleučilišta Lovorka Blažević.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.