"Muka" u Busovači
22. ožujka 2015.

U sklopu svoje turneje po Bosni i Hercegovini, 22. ožujka 2015-, župljani župe sv. Ante u Kninu okupljeni u glumačku družinu, izveli su nakon Kraljeve Sutjeske i Vareša i u Busovači u župi sv. Ante Padovanskog, Pasionsku igru „Muka Gospodina našega Isusa Krista“.
Naime, u prepunoj crkvi pred oko 500 župljana župe sv. Ante i građana općine Busovača glumci su, iako svi amateri, svojim umijećem zorno prikazali glavne događaje zadnjih dana Isusova života: Posljednju večeru, Kristovu Muku u Getsemaniju i njegovo hvatanje od strane židovskih vojnika, Judinu izdaju, grižnju savjesti i vješanje, Petrovo zatajivanje i kajanje zbog toga, Suđenje pred židovskim svećeničkim vijećem te Anom i Kajfom, te na koncu suđenje pred Pilatom i Razapinjanje.
Koliko je ova Muka zaista zorno predočena i izvedena svjedočile su i suze pojedinih vjernika tijekom njene izvedbe. Na kraju izvedbe sve nazočne vjernike i glumce pozdravio je župnik župe sv. Ante fra Dominko Batinić te istaknuo kako je ovo veliki događaj za njihovu župu i pohvalio sve glumce na profesionalnoj izvedbi. Zahvalio se svima na dolasku i poželio sretne i blagoslovljene Uskrsne blagdane.
U ime župljana sv. Ante iz Knina prigodnim riječima zahvale na gostoprimstvu i mogućnosti da im prikažu „Muku“ obratili su se redatelj Pasionske igre Ante Nadomir Tadić Šutra i župni vikar fra Ivan Lukač.
Nakon predstave domaćini su priredili prigodni domjenak za glumce koji su se negdje oko 19 sati zaputili nazad putem Knina.
U petak, 27. ožujka naši će glumci krenuti put Sesvetskog Kraljevca gdje će izvesti Muku, a u subotu, 28. ožujka će istu izvesti i u Čavoglavama.
Žitelji Knina moći će pogledati Muku Gospodina našega Isusa Krista na Veliku srijedu, 1. travnja 2015. godine u 19 sati u privremenoj crkvi Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
Tomislav Vrdoljak

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi