"Muka" u Busovači
22. ožujka 2015.

U sklopu svoje turneje po Bosni i Hercegovini, 22. ožujka 2015-, župljani župe sv. Ante u Kninu okupljeni u glumačku družinu, izveli su nakon Kraljeve Sutjeske i Vareša i u Busovači u župi sv. Ante Padovanskog, Pasionsku igru „Muka Gospodina našega Isusa Krista“.
Naime, u prepunoj crkvi pred oko 500 župljana župe sv. Ante i građana općine Busovača glumci su, iako svi amateri, svojim umijećem zorno prikazali glavne događaje zadnjih dana Isusova života: Posljednju večeru, Kristovu Muku u Getsemaniju i njegovo hvatanje od strane židovskih vojnika, Judinu izdaju, grižnju savjesti i vješanje, Petrovo zatajivanje i kajanje zbog toga, Suđenje pred židovskim svećeničkim vijećem te Anom i Kajfom, te na koncu suđenje pred Pilatom i Razapinjanje.
Koliko je ova Muka zaista zorno predočena i izvedena svjedočile su i suze pojedinih vjernika tijekom njene izvedbe. Na kraju izvedbe sve nazočne vjernike i glumce pozdravio je župnik župe sv. Ante fra Dominko Batinić te istaknuo kako je ovo veliki događaj za njihovu župu i pohvalio sve glumce na profesionalnoj izvedbi. Zahvalio se svima na dolasku i poželio sretne i blagoslovljene Uskrsne blagdane.
U ime župljana sv. Ante iz Knina prigodnim riječima zahvale na gostoprimstvu i mogućnosti da im prikažu „Muku“ obratili su se redatelj Pasionske igre Ante Nadomir Tadić Šutra i župni vikar fra Ivan Lukač.
Nakon predstave domaćini su priredili prigodni domjenak za glumce koji su se negdje oko 19 sati zaputili nazad putem Knina.
U petak, 27. ožujka naši će glumci krenuti put Sesvetskog Kraljevca gdje će izvesti Muku, a u subotu, 28. ožujka će istu izvesti i u Čavoglavama.
Žitelji Knina moći će pogledati Muku Gospodina našega Isusa Krista na Veliku srijedu, 1. travnja 2015. godine u 19 sati u privremenoj crkvi Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
Tomislav Vrdoljak

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS