"Muka" u
Čavoglavama i Sesvetskom Kraljevcu

Župljani župe sv. Ante iz Knina okupljeni u glumačku družinu, nakon što su prošli vikend boravili u susjednoj Bosni i Hercegovini te izveli Pasionsku igru Muku Gospodina našega Isusa Krista u Kraljevoj Sutjesci, Varešu i Busovači i ovaj su vikend bili aktivni i nastavili sa izvedbom iste.

Naime, u petak 27. ožujka 2015. godine boravili su u župi Isusova uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu i izveli Muku Gospodina našega Isusa Krista pred više od 200 vjernika ove župe. Naime, na preporuku naše župljanke Ane Čavara koja se nalazi u Sesvetskom Kraljevcu, župnik ove župe vlč. Ivica Cik i kapelan vlč. Kristijan Stojko ugostili su naše glumce i omogućili im da se predstave izvedbom Muke vjernom puku njihove župe.

Već u subotu, 28. veljače 2015. godine na poziv župnika župe Hrvatskih mučenika iz Čavoglava fra Ilije Mikulića, naši župljani-glumci Pasionske igre izveli su Muku Gospodina našega Isusa Krista i u Čavoglavama u crkvi Hrvatskih mučenika.
Svima onima koji su nas primili tijekom ovih 56 nastupa diljem Lijepe naše, Bosne i Hercegovine, kao Njemačke i Austrije veliko i iskreno hvala sa željo da blagdan Uskrsnuća Kristova podari svima njima Božji blagoslov i mir, te svim sponzorima i donatorima bez čije nesebične pomoći ne bismo ovo uspjeli realizirati.
Tomislav Vrdoljak

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor