"Muka" u
Čavoglavama i Sesvetskom Kraljevcu

Župljani župe sv. Ante iz Knina okupljeni u glumačku družinu, nakon što su prošli vikend boravili u susjednoj Bosni i Hercegovini te izveli Pasionsku igru Muku Gospodina našega Isusa Krista u Kraljevoj Sutjesci, Varešu i Busovači i ovaj su vikend bili aktivni i nastavili sa izvedbom iste.

Naime, u petak 27. ožujka 2015. godine boravili su u župi Isusova uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu i izveli Muku Gospodina našega Isusa Krista pred više od 200 vjernika ove župe. Naime, na preporuku naše župljanke Ane Čavara koja se nalazi u Sesvetskom Kraljevcu, župnik ove župe vlč. Ivica Cik i kapelan vlč. Kristijan Stojko ugostili su naše glumce i omogućili im da se predstave izvedbom Muke vjernom puku njihove župe.

Već u subotu, 28. veljače 2015. godine na poziv župnika župe Hrvatskih mučenika iz Čavoglava fra Ilije Mikulića, naši župljani-glumci Pasionske igre izveli su Muku Gospodina našega Isusa Krista i u Čavoglavama u crkvi Hrvatskih mučenika.
Svima onima koji su nas primili tijekom ovih 56 nastupa diljem Lijepe naše, Bosne i Hercegovine, kao Njemačke i Austrije veliko i iskreno hvala sa željo da blagdan Uskrsnuća Kristova podari svima njima Božji blagoslov i mir, te svim sponzorima i donatorima bez čije nesebične pomoći ne bismo ovo uspjeli realizirati.
Tomislav Vrdoljak

• Ponedjeljak, 7. svibnja 2018.
      • 19,30 h - nakon večernje mise župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      • tada će mo podjeliti haljine i svijeće pa molimo roditelje da dođu skupa s djecom
      .
    • Utorak, 8. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
    • Srijeda, 9. svibnja 2018.
      • 19,30 h - iza večernje mise generalna je proba za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
    • Četvrtak, 10. svibnja 2018.-svetkovina Uzašašća našega Gospodina Isusa Krista
      • svete mise u 7, 9,30 i 19 h
    • Subota, 12. svibnja 2018.
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika i njihovih roditelja u Gospinoj crkvi.
      • 11 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi
    • Nedjelja, 13. svibnja 2018.
      • 11 h - slavlje prve pričesti u Gospinoj crkvi.
      • poslije svete mise u 19 h u Goispinoj crkvi biti će podjela darova za krizmanike

• Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.