"Muka" u
Čavoglavama i Sesvetskom Kraljevcu

Župljani župe sv. Ante iz Knina okupljeni u glumačku družinu, nakon što su prošli vikend boravili u susjednoj Bosni i Hercegovini te izveli Pasionsku igru Muku Gospodina našega Isusa Krista u Kraljevoj Sutjesci, Varešu i Busovači i ovaj su vikend bili aktivni i nastavili sa izvedbom iste.

Naime, u petak 27. ožujka 2015. godine boravili su u župi Isusova uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu i izveli Muku Gospodina našega Isusa Krista pred više od 200 vjernika ove župe. Naime, na preporuku naše župljanke Ane Čavara koja se nalazi u Sesvetskom Kraljevcu, župnik ove župe vlč. Ivica Cik i kapelan vlč. Kristijan Stojko ugostili su naše glumce i omogućili im da se predstave izvedbom Muke vjernom puku njihove župe.

Već u subotu, 28. veljače 2015. godine na poziv župnika župe Hrvatskih mučenika iz Čavoglava fra Ilije Mikulića, naši župljani-glumci Pasionske igre izveli su Muku Gospodina našega Isusa Krista i u Čavoglavama u crkvi Hrvatskih mučenika.
Svima onima koji su nas primili tijekom ovih 56 nastupa diljem Lijepe naše, Bosne i Hercegovine, kao Njemačke i Austrije veliko i iskreno hvala sa željo da blagdan Uskrsnuća Kristova podari svima njima Božji blagoslov i mir, te svim sponzorima i donatorima bez čije nesebične pomoći ne bismo ovo uspjeli realizirati.
Tomislav Vrdoljak

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi