"Muka" u
Čavoglavama i Sesvetskom Kraljevcu

Župljani župe sv. Ante iz Knina okupljeni u glumačku družinu, nakon što su prošli vikend boravili u susjednoj Bosni i Hercegovini te izveli Pasionsku igru Muku Gospodina našega Isusa Krista u Kraljevoj Sutjesci, Varešu i Busovači i ovaj su vikend bili aktivni i nastavili sa izvedbom iste.

Naime, u petak 27. ožujka 2015. godine boravili su u župi Isusova uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu i izveli Muku Gospodina našega Isusa Krista pred više od 200 vjernika ove župe. Naime, na preporuku naše župljanke Ane Čavara koja se nalazi u Sesvetskom Kraljevcu, župnik ove župe vlč. Ivica Cik i kapelan vlč. Kristijan Stojko ugostili su naše glumce i omogućili im da se predstave izvedbom Muke vjernom puku njihove župe.

Već u subotu, 28. veljače 2015. godine na poziv župnika župe Hrvatskih mučenika iz Čavoglava fra Ilije Mikulića, naši župljani-glumci Pasionske igre izveli su Muku Gospodina našega Isusa Krista i u Čavoglavama u crkvi Hrvatskih mučenika.
Svima onima koji su nas primili tijekom ovih 56 nastupa diljem Lijepe naše, Bosne i Hercegovine, kao Njemačke i Austrije veliko i iskreno hvala sa željo da blagdan Uskrsnuća Kristova podari svima njima Božji blagoslov i mir, te svim sponzorima i donatorima bez čije nesebične pomoći ne bismo ovo uspjeli realizirati.
Tomislav Vrdoljak

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS