"Muka" u
Čavoglavama i Sesvetskom Kraljevcu

Župljani župe sv. Ante iz Knina okupljeni u glumačku družinu, nakon što su prošli vikend boravili u susjednoj Bosni i Hercegovini te izveli Pasionsku igru Muku Gospodina našega Isusa Krista u Kraljevoj Sutjesci, Varešu i Busovači i ovaj su vikend bili aktivni i nastavili sa izvedbom iste.

Naime, u petak 27. ožujka 2015. godine boravili su u župi Isusova uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu i izveli Muku Gospodina našega Isusa Krista pred više od 200 vjernika ove župe. Naime, na preporuku naše župljanke Ane Čavara koja se nalazi u Sesvetskom Kraljevcu, župnik ove župe vlč. Ivica Cik i kapelan vlč. Kristijan Stojko ugostili su naše glumce i omogućili im da se predstave izvedbom Muke vjernom puku njihove župe.

Već u subotu, 28. veljače 2015. godine na poziv župnika župe Hrvatskih mučenika iz Čavoglava fra Ilije Mikulića, naši župljani-glumci Pasionske igre izveli su Muku Gospodina našega Isusa Krista i u Čavoglavama u crkvi Hrvatskih mučenika.
Svima onima koji su nas primili tijekom ovih 56 nastupa diljem Lijepe naše, Bosne i Hercegovine, kao Njemačke i Austrije veliko i iskreno hvala sa željo da blagdan Uskrsnuća Kristova podari svima njima Božji blagoslov i mir, te svim sponzorima i donatorima bez čije nesebične pomoći ne bismo ovo uspjeli realizirati.
Tomislav Vrdoljak

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.