"Muka" u Drvaru
19. ožujka 2015.

Na svetkovinu svetog Josipa, 19. ožujka 2015., zaštitnika župe Drvar, amateri iz župe sv. Ante u Kninu izveli su dramski prikaz „Muke Gospodina našega Isusa Krista“ večeras s početkom u 18 sati u velikoj kino dvorani Radničkog doma u Drvaru.
Riječ je o prikazu „Muke Isusove“ koji prati posljednje dane iz života Isusa Krista prema evanđeoskim izvještajima – od Posljednje večere, Gecemanija, suđenjem pred Vijećem, Judino vješanje, suđenje pred Pilatom i razapinjanje. Predstavu su izveli 35 glumaca-amatera po vodstvom fra Ivana Lukača.
U predprogramu uoči same predstave učestvovala je solistica iz Drvara Neda Todorović koja je izvela iz pravoslavne duhovne himne, tzv. statije „Stradanja Hristova“, te Zbor novaka Franjevačke provincije „Bosna Srebrena“ iz samostana na Gorici u Livnu koji su izvesti gregorijanske korale.
Organizator ove priredbe je župa sv. Josipa u Drvaru.

• Utorak, 22. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
      • susret ministranata je poslije večernje svete mise kako bi se dogovorili o odlasku na susret ministranata u Šibenik, u subotu 26. svibnja
    • Subota, 26. svibnja 2018.- Gospa od Karavaja
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika u Gospinoj crkvi.
      • 10,30 h – probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi

• Svibanjska pobožnost
      • Svakim danom kroz svibanj prije večernje svete mise u Gospinoj crkvi molimo svibanjsku pobožnost
    • Hodočašće u Svetu zemlju
      • U pripremi obilježavanja 50. obljetnice kanonizacije sv. Nikole Tavelića, prvog hrvatskog svetca, Šibenska biskupija i Hrvatska provincija sv. Jeronima organiziraju hodočašće vjernika Šibenske biskupije u Svetu zemlju od 12. do 19. ožujka 2019. godine.
      Rok za prijavu hodočasnika je 8. lipnja 2018. Cijena puta je 10 000 Kn.
    • Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.