"Muka" u Kninu
1. travnja 2015.

Naši župljani su i ove godine zaključili izvedbu pasionske igre "Muka" u svojoj župi. Najveći izazov, nastupiti pred svojim obiteljima, rodbinom, prijateljima i sugrađanima, je prošao emotivno.
Svaki prizor Muke Gospodina našega Isusa Krista, baš svaki put iznova budi u svakom čovjeku snažne osjećaje, možda već poznate ali često uspavane i potisnute.
Hvala našim župljanima na žrtvi, ljubavi i vremenu koje su posvetili da bi nama i kršćanima diljem Hrvatske i Bosne i Hercegovine, ove godine probudili svijest, potaknuli nas na kajanje, jaču vjeru, poniznost i ljubav. Davno su bili amateri, sada se već može vidjeti profesionalni pristup izvedbi, uživljenost u svoje uloge i potpuna predanost. Kako su se uspjeli održati i prikazati sve skupa 57 izvedbi.
Hvala gvardijanu fra Marku Duranu za blagoslov. Dovoljno je reći :"Bratska je ljubav i sloga, sve blago svijeta toga".
Suzana Božić

• Ponedjeljak, 5. studenoga 2018.
      • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 8. studenoga 2018.
      • vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - ujutro u 10 h
      - poslije podne 16 h
    • Petak, 9. studenoga 2018. - Dušni dan
      • vjeronauk za kriznaike u Gospinoj crkvi
      - ujutro u 10 h
      - poslije podne 15 h
    • Subota, 10. studenoga 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
    • Nedjelja, 11 studenoga 2018.
      • 20 h - susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani

• Europska noć kazališta
      • U petak, 16. studenoga 2018. obilježava se Europska noć kazališta. Tom prigodom dječija glumačka skupna "Pinokio" poslije večernje svete mise u 18,30 h izvest će skeć "Betlehem direkt" u dvorani Gospine crkve. Djeco dovedite svoje roditelje.
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.