Nagradno hodočašće u Poljsku
13. - 17. lipnja 2016.

Sjećate li se ove ekipe? Dva mjeseca nakon što smo objavili vijest o njihovom povijesnom uspjehu na državnoj završnici natjecanja 'Vjeronaučna olimpijada', predstavnici SŠ Lovre Montija (Antonijo Hromić, Barbara Babić, Matea Babić i Stipe Maloča) zajedno sa svojim nadobudnim mentorom prof. Marijom Predenom postali su bogatiji za još jedno važno životno iskustvo - nagradno hodočašće u daleku Poljsku, rodnu zemlju svetog pape Ivana Pavla II.
Naime, Hrvatska biskupska konferencija i državno povjerenstvo ovog natjecanja u suradnji s agencijom 'Kraljica Mira' organizirali su četverodnevno putavanje za prve tri plasirane ekipe u kategoriji osnovnih i srednjih škola.
Nakon dugog i edukacijski iscrpnog puta kroz Mađarsku i Slovačku, najbolji 'mladi teolozi' odsjeli su u hotelu u Krakovu, nekadašnjem glavnom gradu Poljske, da bi već drugi dan krenuli u razgledavanje jezgre spomenutog grada i njegove okolice. Utorak je protekao razgledavanjem UNESCOve baštine jezgre grada Krakova i obližnjeg neobičnog rudnika soli prepunog malih podzemnih bazilika, a u jednoj je od njih proslavljeno i zajedničko euharistijsko slavlje. Dan prije povratka posjećeno je najveće marijansko svetište u Poljskoj i jedno od najvećih europskih marijanskih svetišta - svetište Crne Madone u Czestochowi, a jutro prije polaska obiđeno je rodno mjseto sv. Ivana Pavla II. - Wadowice, kao i nacistički radni logor Auschwitz. Ispunjeni svježim dojmovima, u ugodnoj društvenoj atmosferi, naši Kninjani jutros su se sretno vratili u Zagreb, a potom su stigli i u Knin.
Stipe Maloča

Pročitajte još: "Učenici iz Knina osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju iz vjeronauka"

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS