Nagradno hodočašće u Poljsku
13. - 17. lipnja 2016.

Sjećate li se ove ekipe? Dva mjeseca nakon što smo objavili vijest o njihovom povijesnom uspjehu na državnoj završnici natjecanja 'Vjeronaučna olimpijada', predstavnici SŠ Lovre Montija (Antonijo Hromić, Barbara Babić, Matea Babić i Stipe Maloča) zajedno sa svojim nadobudnim mentorom prof. Marijom Predenom postali su bogatiji za još jedno važno životno iskustvo - nagradno hodočašće u daleku Poljsku, rodnu zemlju svetog pape Ivana Pavla II.
Naime, Hrvatska biskupska konferencija i državno povjerenstvo ovog natjecanja u suradnji s agencijom 'Kraljica Mira' organizirali su četverodnevno putavanje za prve tri plasirane ekipe u kategoriji osnovnih i srednjih škola.
Nakon dugog i edukacijski iscrpnog puta kroz Mađarsku i Slovačku, najbolji 'mladi teolozi' odsjeli su u hotelu u Krakovu, nekadašnjem glavnom gradu Poljske, da bi već drugi dan krenuli u razgledavanje jezgre spomenutog grada i njegove okolice. Utorak je protekao razgledavanjem UNESCOve baštine jezgre grada Krakova i obližnjeg neobičnog rudnika soli prepunog malih podzemnih bazilika, a u jednoj je od njih proslavljeno i zajedničko euharistijsko slavlje. Dan prije povratka posjećeno je najveće marijansko svetište u Poljskoj i jedno od najvećih europskih marijanskih svetišta - svetište Crne Madone u Czestochowi, a jutro prije polaska obiđeno je rodno mjseto sv. Ivana Pavla II. - Wadowice, kao i nacistički radni logor Auschwitz. Ispunjeni svježim dojmovima, u ugodnoj društvenoj atmosferi, naši Kninjani jutros su se sretno vratili u Zagreb, a potom su stigli i u Knin.
Stipe Maloča

Pročitajte još: "Učenici iz Knina osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju iz vjeronauka"

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.