Nagradno hodočašće u Poljsku
13. - 17. lipnja 2016.

Sjećate li se ove ekipe? Dva mjeseca nakon što smo objavili vijest o njihovom povijesnom uspjehu na državnoj završnici natjecanja 'Vjeronaučna olimpijada', predstavnici SŠ Lovre Montija (Antonijo Hromić, Barbara Babić, Matea Babić i Stipe Maloča) zajedno sa svojim nadobudnim mentorom prof. Marijom Predenom postali su bogatiji za još jedno važno životno iskustvo - nagradno hodočašće u daleku Poljsku, rodnu zemlju svetog pape Ivana Pavla II.
Naime, Hrvatska biskupska konferencija i državno povjerenstvo ovog natjecanja u suradnji s agencijom 'Kraljica Mira' organizirali su četverodnevno putavanje za prve tri plasirane ekipe u kategoriji osnovnih i srednjih škola.
Nakon dugog i edukacijski iscrpnog puta kroz Mađarsku i Slovačku, najbolji 'mladi teolozi' odsjeli su u hotelu u Krakovu, nekadašnjem glavnom gradu Poljske, da bi već drugi dan krenuli u razgledavanje jezgre spomenutog grada i njegove okolice. Utorak je protekao razgledavanjem UNESCOve baštine jezgre grada Krakova i obližnjeg neobičnog rudnika soli prepunog malih podzemnih bazilika, a u jednoj je od njih proslavljeno i zajedničko euharistijsko slavlje. Dan prije povratka posjećeno je najveće marijansko svetište u Poljskoj i jedno od najvećih europskih marijanskih svetišta - svetište Crne Madone u Czestochowi, a jutro prije polaska obiđeno je rodno mjseto sv. Ivana Pavla II. - Wadowice, kao i nacistički radni logor Auschwitz. Ispunjeni svježim dojmovima, u ugodnoj društvenoj atmosferi, naši Kninjani jutros su se sretno vratili u Zagreb, a potom su stigli i u Knin.
Stipe Maloča

Pročitajte još: "Učenici iz Knina osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju iz vjeronauka"

• Ponedjeljak, 7. svibnja 2018.
      • 19,30 h - nakon večernje mise župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      • tada će mo podjeliti haljine i svijeće pa molimo roditelje da dođu skupa s djecom
      .
    • Utorak, 8. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
    • Srijeda, 9. svibnja 2018.
      • 19,30 h - iza večernje mise generalna je proba za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
    • Četvrtak, 10. svibnja 2018.-svetkovina Uzašašća našega Gospodina Isusa Krista
      • svete mise u 7, 9,30 i 19 h
    • Subota, 12. svibnja 2018.
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika i njihovih roditelja u Gospinoj crkvi.
      • 11 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi
    • Nedjelja, 13. svibnja 2018.
      • 11 h - slavlje prve pričesti u Gospinoj crkvi.
      • poslije svete mise u 19 h u Goispinoj crkvi biti će podjela darova za krizmanike

• Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.