Proslava osnivanja gardijske motorizirane brigade Hrvatske kopnene vojske

U Kninu je 1. travnja 2015. u crkvi sv. Ante svetom misom proslavljeno osnivanje gardijske motorizirane brigade Hrvatske kopnene vojske.
Gardijska motorizirana brigada, osim tradicionalnih vojnih zadaća, te zadaća u međunarodnom okružju, od kojih su najveće ISAF i UNDOF, ima zadaću surađivati i pomagati civilnim čimbenicima.
Na samoj proslavi gardijske motorizirane brigade nazočio je genaral – bojnik Mate Ostović, zapovjednik Hrvatske kopnene vojske, te brigadni general Boris Šerić zapovjednik gardijske motrizirane brigade i kao i predstavnici udruga i z Domovinskog rata, Pauci, Vukovi, Gromovi i Tigrovi.
Sveto misno slavlje predvodio jer fra Bože Ančić u koncelebraciji sa fra Ilijom Mikulićem.
Molitvu za odrješenje za poginule branitelje na Trgu Ante Starčevića predvodio je gvardijan fra Marko Duran. Svečan proslava nastavljena je zatim u Domu -HV.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.