Povjerenstvo za dovršetak
izgradnje crkve GVHKZ-a

Fra Joško Kodžoman, provincijal Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja sa sjedištem u Splitu, imenovao je Povjerenstvo za dovršetak izgradnje crkve GVHKZ-a. Članovi su:

fra Josip Gotovac, ekonom Provincije, predsjednik; fra Marko Duran, gvardijan; fra Ante Branko Periša, ak. slikar; Josipa Rimac, gradonačelnica Grada Knina; Tomislav Vrdoljak, dožupan Šibensko - kninske županije; Mirjana Čagalj, dipl. ing. građ.

Cilj je da crkva bude dovršena i u službi vjerničkog puka 5. kolovoza 2015. Toga dana proslavit ćemo XX. obljetnicu Oluje i zahvaliti našoj nebeskoj Majci za dar slobode.

• Utorak, 22. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
      • susret ministranata je poslije večernje svete mise kako bi se dogovorili o odlasku na susret ministranata u Šibenik, u subotu 26. svibnja
    • Subota, 26. svibnja 2018.- Gospa od Karavaja
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika u Gospinoj crkvi.
      • 10,30 h – probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi

• Svibanjska pobožnost
      • Svakim danom kroz svibanj prije večernje svete mise u Gospinoj crkvi molimo svibanjsku pobožnost
    • Hodočašće u Svetu zemlju
      • U pripremi obilježavanja 50. obljetnice kanonizacije sv. Nikole Tavelića, prvog hrvatskog svetca, Šibenska biskupija i Hrvatska provincija sv. Jeronima organiziraju hodočašće vjernika Šibenske biskupije u Svetu zemlju od 12. do 19. ožujka 2019. godine.
      Rok za prijavu hodočasnika je 8. lipnja 2018. Cijena puta je 10 000 Kn.
    • Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.