Pozdravni govor uime vjernika

Poštovani oče biskupe,

pozdravljam Vas u ime vjernog naroda Božjega. Drago nam je što ste večeras s nama u privremenoj Gospinoj crkvi. U Vama gledamo ikonu Krista i pastira Crkve, po kojemu je posred vjernika prisutan Gospodin Isus Krist, vrhovni svećenik.

Ovaj narod Božji radosno se okuplja oko oltara Gospodnjeg, gdje sluša Riječ Božju i slavi euharistiju. Naše pobožne prošnje i molitve svakodnevno uzdižemo za putujuću Crkvu, osobito za Crkvu koja opstoji u Šibenskoj biskupiji. Predvođeni svojim prezbiterima, poštovanim ocima franjevcima, upravljamo pogled prema nebu i molimo zagovor svetih, a posebno nebeske Majke, naše Gospe. Ovaj narod raduje se skorašnjem dovršetku hrama Gospodnjeg te svoje prošnje neprestano upravlja Bogu svemogućemu da u svoj vinograd pošalje nove radnike: bilo laike, bilo klerike.

Uputite nam svoju pastirsku riječ, ohrabrite ovaj narod, molite za nas i blagoslovite nas. Dobro nam došli!

Pozdrav je izrekao gosp. Goran Mrnjavac, neposredno pred početak euharistijskog slavlja.