Birajmo zastupnike imenom i prezimenom

Građanska inicijativa „U ime obitelji“ na izvanrednoj konferenciji za medije izvijestila je da je prvih tjedan dana prikupljena polovica potpisa potrebnih za raspisivanje referenduma o promjeni izbornog sustava.
„S obzirom na pritiske kojima su izloženi naši volonteri i sve pokušaje političkih kasti u Hrvatskoj da zaustave izjašnjavanje birača, naša je procjena da ako se prikupljanje potpisa nastavi ovim tempom, u sljedećih 6 dana nećemo sakupiti dovoljno potpisa da bi se mogao raspisati referendum o promjeni izbornog sustava. Molimo sve one koji žele promjene u Hrvatskoj da nam pomognu“, izjavila je dr. Željka Markić, članica organizacijskog odbora građanske inicijative „Birajmo zastupnike imenom i prezimenom“.
„Pozivamo sve koji misle da je potrebno mijenjati izborni sustav u Republici Hrvatskoj da se uključe i daju svoj potpis, da se uključe u volontiranje, jer bez njihove pomoći ovo neće uspjeti“, izjavila je Željka Markić.

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS