Relikvije sv. Franje Asiškog u Kninu

Kninski samostan primio je relikvije sv. Franje Asiškog (1182.-1226.), osnivača triju redova.
Dana 1. listopada 2014. fra Šimun Markulin je u Vatikanu predao relikvije gđi. Nataši Bulić, direktorici Ichtis travela, koja ih je donijela u Hrvatsku.
Franjevci umbrijske provincije – čuvari franjevačkih svetišta u Asizu – bratskom samostanu u Zvonimirovom gradu predali su na trajno čuvanje dio Porcijunkule. To je malena crkvica koju je svojim rukama obnovio i uredio sv. Franjo. U njoj je 25-godišnji Franjo, slušajući sveto Evanđelje, konačno razumio svoj poziv. Tu je primio svoju prvu braću i utemeljio Franjevački red. Na istom mjestu je 1211. god. primio sv. Klaru i utemeljio Red siromašnih gospođa (klarise). Franjo je od Isusa Krista, zagovorom Gospe od anđela, isprosio 1216. god. oprost za sve koji posjete ovu crkvicu (Porcijunkulski oprost, 2. kolovoza). Tu je Franjo 3. listopada 1226. godine pjevajući dočekao „sestricu smrt“.
Prema franjevačkom običaju, relikvije će biti izložene na štovanje vjernom puku Božjem dana 3. listopada, kada se franjevačka obitelj diljem svijeta spominje preminuća Serafskog oca.

• Ponedjeljak, 17. rujna 2018.
      • 20 h - u novoj dvorani Gospine crkve susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 20. rujna 2018.
      • 18 h - Susret roditelje prvopričesnika u Gospinoj crkvu
    • Subota, 22. rujna 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
    • Nedjelja, 23. rujna 2018.
      • 11 h - Povodom početka nove školske godine misi blagoslovit ćemo učenike i njihove školske torbe, te zazvati Duha Svetoga da ih prati u ovoj školskoj godini.

• 16. rujna - 4. studenoga 2018.- "40 dana za život"
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".