Relikvije sv. Franje Asiškog u Kninu

Kninski samostan primio je relikvije sv. Franje Asiškog (1182.-1226.), osnivača triju redova.
Dana 1. listopada 2014. fra Šimun Markulin je u Vatikanu predao relikvije gđi. Nataši Bulić, direktorici Ichtis travela, koja ih je donijela u Hrvatsku.
Franjevci umbrijske provincije – čuvari franjevačkih svetišta u Asizu – bratskom samostanu u Zvonimirovom gradu predali su na trajno čuvanje dio Porcijunkule. To je malena crkvica koju je svojim rukama obnovio i uredio sv. Franjo. U njoj je 25-godišnji Franjo, slušajući sveto Evanđelje, konačno razumio svoj poziv. Tu je primio svoju prvu braću i utemeljio Franjevački red. Na istom mjestu je 1211. god. primio sv. Klaru i utemeljio Red siromašnih gospođa (klarise). Franjo je od Isusa Krista, zagovorom Gospe od anđela, isprosio 1216. god. oprost za sve koji posjete ovu crkvicu (Porcijunkulski oprost, 2. kolovoza). Tu je Franjo 3. listopada 1226. godine pjevajući dočekao „sestricu smrt“.
Prema franjevačkom običaju, relikvije će biti izložene na štovanje vjernom puku Božjem dana 3. listopada, kada se franjevačka obitelj diljem svijeta spominje preminuća Serafskog oca.

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor