Relikvije sv. Franje Asiškog u Kninu

Kninski samostan primio je relikvije sv. Franje Asiškog (1182.-1226.), osnivača triju redova.
Dana 1. listopada 2014. fra Šimun Markulin je u Vatikanu predao relikvije gđi. Nataši Bulić, direktorici Ichtis travela, koja ih je donijela u Hrvatsku.
Franjevci umbrijske provincije – čuvari franjevačkih svetišta u Asizu – bratskom samostanu u Zvonimirovom gradu predali su na trajno čuvanje dio Porcijunkule. To je malena crkvica koju je svojim rukama obnovio i uredio sv. Franjo. U njoj je 25-godišnji Franjo, slušajući sveto Evanđelje, konačno razumio svoj poziv. Tu je primio svoju prvu braću i utemeljio Franjevački red. Na istom mjestu je 1211. god. primio sv. Klaru i utemeljio Red siromašnih gospođa (klarise). Franjo je od Isusa Krista, zagovorom Gospe od anđela, isprosio 1216. god. oprost za sve koji posjete ovu crkvicu (Porcijunkulski oprost, 2. kolovoza). Tu je Franjo 3. listopada 1226. godine pjevajući dočekao „sestricu smrt“.
Prema franjevačkom običaju, relikvije će biti izložene na štovanje vjernom puku Božjem dana 3. listopada, kada se franjevačka obitelj diljem svijeta spominje preminuća Serafskog oca.

• Nedjelja, 12. studenoga 2017.
      • Župski zbor u 19:00 sati u Splitu u crkvi Gospe od Zdravlja pjeva na svetoj misi. Polazak za Split je u 16:30 ispred Gospine crkve.
    • Ponedjeljak, 13. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 14. studenoga 2017. - blagdan je sv. Nikole Tavelića, mučenika
    • Petak, 17. studenoga 2017. - blagdan je sv. Elizabete Ugarske, zaštitnice OFS-a (FSR-a)
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
      • I naša župna zajednica obilježava 26. godišnjicu pada grada Vukovara
      Poslije večernje mise iz Gospine crkve krećemo u procesiji sa svijećama prema Trgu, gdje ćemo se pomoliti za sve žrtve Vukovara i Škabrnje te položiti svijeće. Potom će mladi na Tvrđavi zapaliti bengalke.
    • Subota, 18. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS