Sv. Mihovil u Šibeniku
Predstavnici naše Župe
u procesiji nosili Gospin pralik

Na blagdan sv. Mihovila, 29. rujna 2014., zaštitnika Šibenske biskupije i grada Šibenika, predstavnici naše Župe u procesiji ulicama Krešimirova grada nosili su reljef Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
Na misi je koncelebrirao gvardijan i župnik fra Marko Duran koji je pjevao evanđelje.
U Biskupiji su u 19. st. vršena arheološka iskapanja pod vodstvom fra Luje Maruna, kada je i otkrivena trobrodna bazilika Sv. Marije, koja je bila sjedište „hrvatskog biskupa“. Pronađeni trokutni zabat oltarne pregrade imao je na sebi reljef Bogorodice. Stilski podsjeća na bizantske prikaze Bogorodice. Ovaj zabat je bio ključnim argumentom kad se utvrdilo da je ova crkva posvećena Bogorodici. Osim toga, ovaj prikaz Blažene Djevice Marije je kod Hrvata do danas najstariji Gospin lik (Gospin pralik) i slavi se kao Gospa Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta. Original se čuva u Muzeju arheoloških spomenika u Splitu, a nekoliko replika dao je načiniti pok. fra Kruno Vukušić.

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS