Svetkovina sv. Ante Padovanskog

Kninski franjevački samostan i župna zajednica slave svog nebeskog zaštitnika - sv. Antu Padovanskog (1195.-1231.). Kao i svake godine, u crkvi Sv. Ante slavimo devetnicu svecu cijeloga svijeta.

Euharistijska slavlja počinju u 19:00 h, a poslije je devetnica. Kip sv. Ante bit će izložen tijekom cijele devetnice. Prigoda za slavlje sakramenta ispovijedi. Iz crkve ćemo uživo prenosit euharistijska slavlja putem YouTube live streaming-a.

I. Srijeda (4. lipnja) - fra Šimun Markulin (završetak katehetskih večeri, euharistijsko slavlje na latinskom jeziku; razvijanje zastave Republike Hrvatske na pročelju crkve Sv. Ante Padovanskog)

II. Četvrtak (5. lipnja) - fra Marko Duran

III. Petak (6. lipnja) - fra Ivan Lukač

IV. Subota (7. lipnja) - fra Perica Maslać (Šibenik)

V. Nedjelja (8. lipnja) - fra Perica Maslać (euharistijsko slavlje u privremenoj Gospinoj crkvi)

VI. Ponedjeljak (9. lipnja) - fra Perica Maslać

VII. Utorak (10. lipnja) - don Damir Stojić (Zagreb) (duhovna obnova započinje u 18:00 h)

VIII. Srijeda (11. lipnja) - don Damir Stojić (svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Knina)

IX. Četvrtak (12. lipnja) - don Damir Stojić (uočnica: druženje vjernika ispred crkve i prigodni program)

Petak (13. lipnja) - svetkovina sv. Ante Padovanskog

- 6:30 h (fra Ivan Lukač)

- 7:30 h (fra Ante Čavka)

- 8:30 h (fra Petar Pletikosa)

- 9.30 h procesija od crkve Sv. Ante Pad. do privremene Gospine crkve. Euharistijskim slavljem u 10:30 h predsjeda mons. Mile Bogović, biskup gospićko-senjski. (Hrvatski radio Knin izravno prenosi euharistijsko slavlje)

- 19:00 h (fra Marko Duran) (blagoslov djece i ljiljana)

Svetkovina je ujedno Dan Grada Knina.

Raspored procesije objavit ćemo uskoro...

Prijenos uživo sponzorira Studio P2-PHOTO (vl. Damir Mijakovac), a osobito zahvaljujemo gosp. Stjepanu Tomiću, snimatelju.