Blagdan Uzvišenja sv. Križa u Kninu

U nedjelju 14. rujna 2014. godine na blagdan Uzvišenja sv. Križa u Kninu je obavljena pobožnost križnog puta za sve poginule hrvatske branitelje.
Procesija je krenula u 16 sati od prve postaje Križnog puta u podnožju brda Gradina prema vrhu brda gdje se nalazi veliki križ postavljen kao spomen na sve hrvatske žrtve od Dubrovnika do Vukovara.
Križni put je predvodio fra Ivan Lukač a postaje su čitali fra Dejan Međugorac i angažirani vjernici laici iz naše župe. Pobožnost je završila molitvom i odrješenjem za poginule hrvatske branitelje.

• Ponedjeljak, 17. prosinca 2018.
    • 6 h - mise zornice su u Gospinoj crkvi
    Božićna ispovijed je Gospinoj u crkvi od 10 do 12 h i od 16 do 18 h.
    Za slavlje ispovijedi na raspolaganju će biti više svećenika.
    • 18 h - Devetnica Božiću je Gospinoj u crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame.
  • Utorak, 18. prosinca 2018.
    • 6 h - mise zornice su u Gospinoj crkvi na kojoj stiže Betlehemsko svjetlo
    Božićna ispovijed je Gospinoj u crkvi od 10 do 12 h i od 16 do 18 h.
    Za slavlje ispovijedi na raspolaganju će biti više svećenika.
  • Srijeda, 19. prosinca 2018.
    • Svećenici će u susret Božiću pohoditi bolesne, stare i nemoćne u našoj župi. Molimo sve obitelji koje imaju bolesne,stare i nemoćne da nam se jave u župni ured ili svećeniku poslije svete mise.
  • Četvrtak, 20. prosinca 2018.
  • Subota, 22. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Duhovni program u Adventu
    • Nastavlja se bogati duhovni program u Adventu koji se održava u Gospinoj crkvi svake adventske nedjelje, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu. Večeras je adventski koncert nakon svete mise, pa dođimo.
  • Prilozi za grijanje
    • Priloge za grijanje možete dati u škrabicu koja se nalazi kod unutarnjih vrata Gospine crkve.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.

CARITAS