Sveto vazmeno trodnevlje u Kninu

USKRSNO BDIJENJE U SVETOJ NOĆI - 4. travnja 2015.

Na noć bdijenja Gospodinu vjernici Knina okupili su se u Gospinoj crkvi, gdje su sa svojim svećenicima slavili uskrsnuće Isusa Krista. Uskrsno bdijenje je predvodio fra Marko Duran, župnik i dekan.
Prvi dio bdijenja bila je Služba svjetla. Sva svjetla u crkvi su bila ugašena, a svećenici su s poslužnicima izišli ispred crkve, gdje je bila zapaljena vatra. Tu je fra Marko blagoslovio oganj i pripalio uskrsnu svijeću. U ophodu su krenuli u crkvu. Došavši ispred oltara, predvoditelj slavlja treći put je zapjevao "Svjetlo Kristovo" te je ispjevao Hvalospjev uskrsnoj svijeći.
U drugom dijelu bdijenja, naviještena su čitanja iz Svetoga pisma. U Krsnoj službi fra Marko je blagoslovio vodu i poškropio njome okupljene vjernike.
Nakon sveopće molitve vjernika, uslijedila je Euharistijska služba, a koncelebrirali su fra Ivan Lukač i fra Ivan Šimunac.
Na kraju misnog slavlja, o. gvardijan čestitao je Uskrs svim vjernicima Knina te blagoslovio uskrsna jela. Bilo je oko 900 vjernika.

OBREDI VELIKOG PETKA - 3. travnja 2015.

Od crkve Sv. Ante Padovanskog do Gospine crkve pobožnost križnog puta ulicama grada Knina predvodio je fra Ivan Lukač.
Glumci iz "Muke" nosili su križ u pratnji Žudija. Obrede Velikog petka 3. travnja 2015. u Gospinoj crkvi predvodio je fra Ivan Lukač. Na početku su se svećenici u tišini prostrli pred oltarom.
Nakon pjevane "Muke Gospodina našega Isusa Krista po Ivanu", koji je pjevao gvardijan fra Marko Duran. Bilo je klanjanje križu te sveta pričest. Oko 800 vjernika razišlo se u tišini.
U obredima su sudjelovali župni vikari fra Bože Ančić i fra Ivan Šimunac.

VELIKI ČETVRTAK - 2. travnja 2015.

Misom večere Gospodnje započelo je sveto vazmeno trodnevlje. Euharistijskim slavljam u Gospinoj crkvi predsjedao je fra Ivan Šimunac, a koncelebrirali su fra Marko Duran i fra Ivan Lukač.
Poslije propovijedi, u kojoj je fra Ivan razložio najveća otajstva što se obnavljaju ovom misom, naime, ustanova svete Euharistije, svećeničkog reda i Gospodnje zapovijedi o bratskoj ljubavi, bilo je pranje nogu. Apostoli su bili glumci iz "Muke Gospodina našega Isusa Krista".
Nakon Popričesne molitve svećenici su prenijeli Svetotajstvo do mjesta pohrane te su se neko vrijeme klanjali u tišini. Nakon što je oltar ogoljen, započelo je pjevanje "Muke". Za to vrijeme izmjenjivala se straža žudija.

• Blagoslov obitelji

• Blagoslov obitelji nastavljamo u utorak. Obitelji koje nismo zatekli u blagoslovu mogu se naknadno javiti u župni ured ili svećeniku poslije mise.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici i Radio Knin u 8.45 sati
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati
    • Ponedjeljak, 25. prosinca 2017. - BOŽIĆ
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30; 11 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
      11,30 h - u Kosovu
    • Utorak, 26. prosinca 2017.- sv. Stjepan
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
    • Srijeda, 27. prosinca 2017.- sv. Ivan
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Četvrtak, 28. prosinca 2017.- Nevina dječica
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Nedjelja, 31. prosinca 2017.
      • 23 - 0,30 h - u Gospinoj crkvi biti će Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom Sakramentu u znak zahvale Bogu za proteklu 2017. i početak 2018. godine.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu