Molitvena zajednica Krvi Kristove

Zajednica Krvi Kristove (Knin) osnovana je 28. listopada 2013., a članovi se sastaju utorkom u 16:45 h u crkvi Sv. Ante Padovanskoga. Duhovnik kninske zajednice je fra Ivan Lukač, a animatori zajednice su Mirjana Aničić i Luči Duljaj. Zajednica je otvorenog tipa i nema određenog broja članova. Crkva Krv Kristovu naziva „rijekom milosrđa“. Želimo se uputiti na ovu rijeku sa svima onima koji su siromašni, bolesni, osamljeni, koji su u poteškoćama… da bismo im pružili pomoć, milost, svjetlo, utjehu. Pozivamo i one koji osjećaju radost i mir, da zajedno s nama slave i zahvaljuju Isusu koji nas je otkupio svojom krvlju i uveo u Očevu ljubav.

Pomozimo jedni drugima da u osobnoj i zajedničkoj molitvi otkrijemo ljepotu vjere i Očevu volju, a sve to od nas čini nove ljude. Slaveći predragocjenu Krv, želimo je sakupljati u svakoj boli na koju naiđemo, da bi je prinijeli Ocu za otkupljenje svijeta. Želimo se tako pripremati da bismo mogli dati i svoju vlastitu krv, tj. svoj život na slavu Oca i za spasenje svijeta.

Misonari Krvi Kristove

Bl. Ivan Pavao II. je izjavio: U vama susrećemo otkupljene ljude za koje je Krist prolio svoju krv. Ova krv vam govori o beskrajnoj ljubavi Oca i njegova Sina, Isusa Krista, o njegovoj ljubavi prema vama i cijelom čovječanstvu. On je za vas izvor radosti, veće radosti nego je svijet može dati, naime radost da možete ljubiti i da ste ljubljeni. Ova vam radost daje snagu odozgor koja je potrebna da započnete jedan novi život!“

Hvala i slava Isusu Kristu koji nas je otkupio svojom predragocjenom krvlju.

• Blagoslov obitelji

• • Bliži se vrijeme blagoslova obitelji pa pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu

• Ponedjeljak, 20. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:30 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame.
    • Utorak, 21. studenoga 2017. - blagdan je Prikazanja BDM, Gospa od zdravlja
      • Pola sata prije večernje mise u 18 h je krunica za bolesnike, a nakon mise će teži bolesnici moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja.
      • Blagdan Gospe od zdravlja svečano se slavi u Kistanjama.
    • Srijeda, 22. studenoga 2017. - blagdan je sv. Cecilije, mučenice, zaštitnice pjevača

• Petak, 24. studenoga 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 i 16:00 h poslijepodne
    • Subota, 25. studenoga 2017.
      • 10 sati - susret je ministranata u samostnskoj dvorani sv. Ante
      • 11 sati probe su dječjeg zbora u samostanskoj dvorani sv. Ante, pozivamo sve osnovnoškolce da se priključe dječjem zboru.
    • Nedjelja, 26. studenoga 2017.- svetkovina Krista Kralja
      • U crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu u 10,30 h biti će ređenje 10-orice Đakona među njima je i naš Fra Dejan Međugorac.
  • Najava

• • Najavljujemo bogati duhovni program u Adventu: imat ćemo razne radionice, humanitarne projekte, duhovne koncerte i na kraju duhovnu obnovu, koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Likovna radionica za djecu
      • Svake srijede u dvorani Gospine crkve u 17:00 h kninski franjevci organiziraju besplatne likovne radionice za djecu.

CARITAS