Molitvena zajednica Krvi Kristove

Zajednica Krvi Kristove (Knin) osnovana je 28. listopada 2013., a članovi se sastaju utorkom u 16:45 h u crkvi Sv. Ante Padovanskoga. Duhovnik kninske zajednice je fra Ivan Lukač, a animatori zajednice su Mirjana Aničić i Luči Duljaj. Zajednica je otvorenog tipa i nema određenog broja članova. Crkva Krv Kristovu naziva „rijekom milosrđa“. Želimo se uputiti na ovu rijeku sa svima onima koji su siromašni, bolesni, osamljeni, koji su u poteškoćama… da bismo im pružili pomoć, milost, svjetlo, utjehu. Pozivamo i one koji osjećaju radost i mir, da zajedno s nama slave i zahvaljuju Isusu koji nas je otkupio svojom krvlju i uveo u Očevu ljubav.

Pomozimo jedni drugima da u osobnoj i zajedničkoj molitvi otkrijemo ljepotu vjere i Očevu volju, a sve to od nas čini nove ljude. Slaveći predragocjenu Krv, želimo je sakupljati u svakoj boli na koju naiđemo, da bi je prinijeli Ocu za otkupljenje svijeta. Želimo se tako pripremati da bismo mogli dati i svoju vlastitu krv, tj. svoj život na slavu Oca i za spasenje svijeta.

Misonari Krvi Kristove

Bl. Ivan Pavao II. je izjavio: U vama susrećemo otkupljene ljude za koje je Krist prolio svoju krv. Ova krv vam govori o beskrajnoj ljubavi Oca i njegova Sina, Isusa Krista, o njegovoj ljubavi prema vama i cijelom čovječanstvu. On je za vas izvor radosti, veće radosti nego je svijet može dati, naime radost da možete ljubiti i da ste ljubljeni. Ova vam radost daje snagu odozgor koja je potrebna da započnete jedan novi život!“

Hvala i slava Isusu Kristu koji nas je otkupio svojom predragocjenom krvlju.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.