Molitvena zajednica Krvi Kristove

„Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.“
(Mt 11,28)

Zajednica Krvi Kristove (ZKK) je duhovna obitelj koja njegujući duhovnost Krvi Kristove otkriva i štuje ljubav Božju koja se očitovala u prolijevanju Krvi Kristove radi spasenja svakoga čovjeka. Nastala je na temeljima pobožnosti i duhovnosti Krvi Kristove koja se proširila početkom 19. stoljeća zaslugom svetog misionara Krvi Kristove Gašpara Del Bufala.

„Gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima.“ (Mt 18,20)

Član Zajednice Krvi Kristove može biti svaki vjernik koji želi produbiti vjeru krštenja živeći duhovnost Krvi Kristove.

Molitvena zajednica Krvi Kristove iz Knina, osnovana je 28. listopada 2013., na dan svetog Jude Tadeja, kojega uzimaju za svoga zaštitinika. Molitvena okupljanja članova održavaju se u Gospinoj crkvi (Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta) svakog utorka, sat i pol vremena prije večernje svete mise.

„Ovo činite meni na spomen.“ (Lk 22, 19)

Potpuni oprosti za članove Zajednice:
• na dan učlanjenja
• 04.02. na blagdan sv. Marije de Mattias
• 29.04. na blagdan sv. Katarine Sijenske
• 24.05. na blagdan Majke i Kraljice Predragocjene Krvi
• 01.07. na blagdan Predragocjene Krvi
• 15.09. na blagdan Sedam žalosti BDM
• 21.10. na blagdan sv. Gašpara del Bufalo
• 03.12. na blagdan sv. Franje Ksaverskog

Krug vječnih svetih misa

Ponekad nemamo priliku da u vlastitoj župi dobijemo osobnu misnu nakanu, Misionari Krvi Kristove stoga su ustanovili Krug vječnih svetih misa. On se temelji na tome da Misionari svake godine u različitim mjestima na svijetu slave četiri tisuće (4,000) svetih misa na nakanu upisanih u Krug. Čine to iz zahvalnosti za priloge u misijske svrhe.

“Ako je tako slatka stvar truditi se za Boga, što će tek biti radovati se s Njime.“ Sv. Gašpar del Bufalo

• Utorak, 22. svibnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati, prije mise svibanjska pobožnost
      • susret ministranata je poslije večernje svete mise kako bi se dogovorili o odlasku na susret ministranata u Šibenik, u subotu 26. svibnja
    • Subota, 26. svibnja 2018.- Gospa od Karavaja
      • 10 h - ispovijed je prvopričesnika u Gospinoj crkvi.
      • 10,30 h – probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi

• Svibanjska pobožnost
      • Svakim danom kroz svibanj prije večernje svete mise u Gospinoj crkvi molimo svibanjsku pobožnost
    • Hodočašće u Svetu zemlju
      • U pripremi obilježavanja 50. obljetnice kanonizacije sv. Nikole Tavelića, prvog hrvatskog svetca, Šibenska biskupija i Hrvatska provincija sv. Jeronima organiziraju hodočašće vjernika Šibenske biskupije u Svetu zemlju od 12. do 19. ožujka 2019. godine.
      Rok za prijavu hodočasnika je 8. lipnja 2018. Cijena puta je 10 000 Kn.
    • Prikupljanje potpisa za referendum-„Istina o istanbulskoj“
      • Građanska inicijativa „Istina o istanbulskoj“ pokrenula je referendumsku inicijativu o otkazivanju Istanbulske konvencije. Potrebno je prikupiti 380.000 potpisa u cijeloj Hrvatskoj kako bi se raspisao referendum na kojem bi građani mogli otkazati Istanbulsku konvenciju.
      Prikupljanje potpisa organizirano je od nedjelje 13. do nedjelje 27. svibnja.